بخش اخبار بين الملل وزارت نيرو
1396/12/06 12:22:55
رئیس مرکز توسعه صادرات و پشتیبانی صنایع آب و برق وزارت نیرو خبر داد:
برگزاری پانزدهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری ایران و ارمنستان با حضور وزیر نیرو
رئیس مرکز توسعه صادرات و پشتیبانی صنایع آب و برق وزارت نیرو از برگزاری پانزدهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری ایران و ارمنستان با حضور وزیر نیرو در ایروان خبر داد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "حمیدرضا تشیعی" رئیس مرکز توسعه صادرات و پشتیبانی صنایع آب و برق و مسئول هیات اعزامی به ارمنستان با بیان اینکه پانزدهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری ایران و ارمنستان با حضور وزیر نیرو در "ایروان" پایتخت ارمنستان برگزار می‌شود، گفت: عصر فردا (دوشنبه) وزیر نیرو به همراه هیاتی از کارشناسان صنعت آب و برق و دستگاه‌های اجرایی کشورمان عازم ارمنستان می‌شود.
تشیعی با اشاره به اینکه ریاست کمیسیون مشترک همکاری ایران و ارمنستان به عهده "رضا اردکانیان" وزیر نیرو است، افزود: تسریع در تکمیل خط سوم انتقال برق ایران و ارمنستان، به عنوان محور کریدور انرژی 4 جانبه شمال جنوب، بین ایران، ارمنستان، گرجستان و روسیه و ایجاد بستر تبادلات فصلی برق و انرژی بین دو کشور و منطقه از محورهای این اجلاس است.
وی ادامه داد: همچنین بحث و بررسی در خصوص حضور شرکت‌های ایرانی در پروژه‌های نیروگاهی ارمنستان و بحث و بررسی پیرامون موضوع محیط زیست رودخانه ارس و توسعه تبادلات تجاری و حمل و نقل بین ایران و ارمنستان از دیگر محورهای برگزاری اجلاس پانزدهم خواهد بود.
رئیس مرکز توسعه صادرات و پشتیبانی صنایع آب و برق وزارت نیرو با اشاره به اینکه در پانزدهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری ارمنستان یادداشت تفاهم همکاری نیز منعقد خواهد شد، افزود: این تفاهم نامه همکاری بجز بخش‌های آب، برق، انرژی و محیط زیست، همکاری‌های تجاری، صنعت معدن، اتاق‌های بازرگانی، مناطق آزاد تجاری، گمرک، بیمه و بانکی را نیز تحت پوشش خواهد داشت.
وی ادامه داد: "رضا اردکانیان" وزیر نیرو در مراسم افتتاحیه اجلاس پانزدهم که در روز دوشنبه 7 اسفند با حضور وزیران نیروی ایران و زیرساخت‌های انرژی و منابع طبیعی ارمنستان برگزار می‌شود و همچنین در آئین اختتامیه این اجلاس در روز سه شنبه 8 اسفندماه سخنرانی خواهد کرد.
حمیدرضا تشیعی در ادامه خاطر نشان کرد: وزیر نیرو در سفر دو روزه خود به ارمنستان با "آشوت مانوکیان" وزیر زیرساخت‌های انرژی و منابع طبیعی ارمنستان، "آرزویک میناسیان" وزیر محیط زیست، " ادوارد نعلبندیان " وزیر امور خارجه و "کارن کاراپتیان" نخست وزیر ارمنستان ملاقات خواهد کرد.
رئیس هیات کارشناسی اعزامی به ارمنستان، گفت: در این سفر مدیرانی از دستگاه‌های اجرایی کشور از جمله وزارت خارجه، منطقه آزاد تجاری، نهاد ریاست جمهوری، وزارت نفت، بانک مرکزی، بانک توسعه صادرات، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و نمایندگانی از بخش خصوصی،‌ اتاق بازرگانی ایران، اتاق مشترک ایران و ارمنستان وزیر نیرو را همراهی می‌کنند.
اردکانیان بعد از مراسم اختتامیه اجلاس پانزدهم، سه شنبه شب در ضیافت شام رسمی که از سوی وزیر زیرساخت‌های انرژی ارمنستان به افتخار وزیر نیرو و هیات ایرانی ترتیب داده است شرکت کرده و سپس عازم ایران خواهد شد.
  • خبرنگار: علی اکبر ذاکری
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر