بخش آب
1396/12/08 11:25:36
هم‌اندیشی درباره مدیریت آب در فصل زراعی مازندران
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای مازندران در جلسه هم‌اندیشی درباره مدیریت آب در فصل زراعی جدید از کاهش 40 درصدی روان‌آب در شش ماهه اول سال جاری در این استان خبر داد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، مدیران و معاونین آب منطقه‌ای مازندران در یک نشست یک روزه در مورد مسائل اساسی شرکت، از جمله دستاوردهای مهم شرکت در سالجاری، وضعیت اعتبار طرح‌های عمرانی، اقدامات پیشگیرانه برای مقابله با کم آبی، حقوق شهروندی، تکمیل طرح‌های نیمه تمام براساس طرح پیشنهادی یاور، هدفمند کردن آموزش و ارتقای دانش فنی کارکنان و چگونگی وصول حقوق دولتی بحث و تبادل نظر کردند.
در این جلسه محمد ابراهیم یخکشی، مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای مازندران با اشاره به کاهش 40 درصدی رواناب در شش ماهه اول سال جاری در استان گفت: باید اقدامات پیشگیرانه با تعامل و همکاری دیگر دستگاه‌ها برای عبور و سازگاری با شرایط کم آبی در هر یک از مناطق استان انجام گیرد و ادارات و شوراهای مسئول از جمله فرمانداران، اعضای شورای حفاظت، کشاورزی و شورای تأمین و همچنین ذینفعان در جریان وضعیت آب و شرایط اقلیمی موجود و برنامه‌های شرکت در این بخش قرار گیرند تا ما بتوانیم از ظرفیت‌های موجود برای عبور از شرایط کم آبی با حداقل خسارت استفاده کنیم.
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای مازندران با اشاره به ضرورت بهره‌وری در بخش آب گفت: باید برای ارتقای بهره‌وری، زمینه لازم را جهت جذب سرمایه گذاری فراهم نماییم که این امر مستلزم انعطاف پذیری و تسهیل‌گری بیشتر مدیران ماست.
وی با اشاره به فرصت‌های سرمایه گذاری در استان از جمله بخش آب، کشاورزی، صنعت و خدمات تاکید کرد: فعالیت و ارائه خدمت در بخش آب بسیار مهم و گستره آن وسیع است و ما به عنوان بخشی از دولت باید کمک کنیم که زمینه اشتغال و سرمایه گذاری فراهم شود و برای این مهم باید در داخل دستگاه نیز ستاد اقتصاد مقاومتی فعالی داشته باشیم.
مدیرعامل آب منطقه‌ای مازندران در ادامه با تاکید بر ضرورت اجرای طرح تکریم و اجرای دقیق قانون حمایت از دریافت کنندگان کالا و خدمات افزودند: باید فرایندهای ارائه خدمات، سبک سازی، نو سازی و بهبود تا امکان ارائه خدمت در اتین مجموعه بهتر فراهم شود.
وی در ادامه، بهره گیری از مشارکت مردم در امر بازسازی و مرمت آب بندان ها را یک راهبرد مهم شرکت آب منطقه‌ای مازندران در این بخش برشمردند و تصریح کردند: لایروبی و مرمت 15 قطعه آب بندان از سوی امور منابع آب قائم شهر و جویبار با مشارکت مردم جای قدردانی دارد و برای انجام این مهم باید علاوه بر استفاده از اعتبارات عمومی از منابع مالی ذینفعان و بهره برداران برای حفظ، احیاء و مرمت این تاسیسات بسیار ارزشمند آبی نیز بهره بگیریم.
یخکشی همچنین با بیان اهمیت اطلاع رسانی برای بخش آب و ضرورت تبیین الزامات، فرایندها و اقدامات برای ذینفعان و ذی مدخلان بر رفع مشکلات مالی و حمایت از برنامه اطلاع رسانی در شرکت تاکید کرد.
مدیرعامل آب منطقه‌ای مازندران در پایان ضمن تاکید بر تغییر رویکرد در امر آموزش کارکنان به ویژه آموزش مبتنی بر مسئله، خواستار تسریع در به هزینه گرفتن اعتبارات تخصیص یافته طرح‌های عمرانی و تبدیل آن به قرارداد و اجرایی کردن پروژه شد.
در این جلسه معاون برنامه‌ریزی، معاون بهره برداری، مدیر روابط عمومی، مدیر آموزش و مدیر امور مشترکین گزارشی را در زمینه اعتبارات طرح‌های عمرانی، برنامه و اقدامات پیشگیرانه مقابله با کم آبی، حقوق شهروندی، چکونگی مشارکت مردم در تکمیل طرح‌های نیمه تمام (طرح یاور) عملکرد آموزش و میزان وصول حقوق دولتی ارائه دادند.
  • خبرنگار: امرالله براري
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر