بخش برق
1396/12/12 10:02:44
شبکه‌های برق استان یزد ،از طریق نرم افزار اسکادا مدیریت می‌شود
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان یزد گفت: همه تجهیزات اتوماسیون شده شبکه در استان یزد از طریق نرم افزار اسکادا مدیریت می شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو(پاون)، محمدرضا صحتی در بازدید مجتبی مولوی، مدیرکل پدافند غیرعامل کشور با اشاره به اینکه همه تجهیزات اتوماسیون شده شبکه در استان از طریق نرم افزار اسکادا مدیریت می شود، افزود: در حال حاضر 80 درصد کار یکپارچه سازی نرم افزارهای دیسپاچینگ در نرم اسکادا انجام شده و افزون بر 550 تجهیز شبکه به صورت لحظه ای در نقشه های  GIS قابل گزارش گیری و رصد است.
این مسئول اضافه کرد: بخش عمده ای از تجهیزات موجود نظیر ریکلوزرها و  سکسیونرها اتوماسیون شده و همه مقادیر مهم  قابل اندازه گیری شبکه در دیسپاچینگ یزد قابل مشاهده و کنترل است.
وی به بومی سازی و بهره گیری از توان متخصصان برق استان یزد در راستای اقتصاد مقاومتی اشاره داشت و گفت: در حال حاضر مدت زمان خاموشی به ازای هر مشترک در طول سال 88 دقیقه است که نسبت به میانگین کشوری این رقم  بسیار پایین است.
صحتی به برگزاری پنج مانور بحران  در سال جاری و برای افزایش توان نیروهای عملیاتی در شرایط اضطرار اشاره داشت و خاطرنشان کرد: در اجرای مانورهای بازسازی شبکه های برق، ضریب اطمینان شبکه های استان در یک بازه زمانی مشخص و به همت جمع کثیری از نیروهای اجرایی و  در برخی نقاط با همکاری نیروهای عملیاتی استان های همجوار بهینه سازی شده اند.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان یزد به برگزاری چندین مانور پدافند غیرعامل در سطح استان ، اجرای طرح های رینگ و تغذیه مراکز حساس از چند نقطه در مواقع اضطرار و اتوماسیون کردن تجهیزات آن برای کنترل از راه دور، توجه ویژه به موضوع نیروگاه‌های تولید پراکنده و وضعیت مطلوب استان در چند راه تغذیه از استان های همجوار اشاره کرد.
  • خبرنگار: حسن غفوریان
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر