بخش آب
1396/12/17 10:48:00
در ادامه سفر وزیرنیرو به استان فارس؛
عملیات آبرسانی به فسا از سد رودبال آغاز شد/ سرمایه‌گذاری 806 میلیارد ریالی برای اجرای طرح
عملیات اجرایی قطعه سوم آبرسانی از سد رودبال به شهر فسا در ادامه سفر‌ وزیرنیرو استان فارس به ظرفیت سالانه 8 میلیون مترمکعب آغاز شد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "رضا اردکانیان" وزیر نیرو در ادامه سفر امروز (پنجشنبه) به استان فارس با حضور در شهرستان فسا، قطعه سوم آبرسانی از سد رودبال به شهر فسا را کلنگ‌زنی کرد.
"حمیدرضا دهقانی" مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان فارس درباره این طرح اظهار داشت: با اجرای این طرح حداکثر 326 لیتر بر ثانیه آب تصفیه شده به شهر فسا و روستاهای اطراف منتقل و اهداف اصلی تامین آب شرب این شهر تا افق 1415 تامین می شود.
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان فارس گفت: سد رودبال به عنوان منبع قابل اطمینان تامین بخشی از آب شرب شهرستان های شرق فارس و شهر فسا در نظر گرفته شده، با اجرای این طرح حد فاصل تصفیه‌خانه شهر ایج تا مخزن تنگ موردی مهدی آباد فسا، آب از تصفیه‌خانه با استفاده از خطوط انتقال فولادی به سه راهی جلیان شهرستان فسا انتقال می‌یابد.
دهقانی مجموع هزینه و سرمایه گذاری دراین طرح را 806 میلیارد ریال برآورد کرد و گفت: 511 میلیارد ریال در این طرح برای لوله گذاری و احداث مخازن، 20 میلیارد ریال برای تملک اراضی و 340 میلیارد ریال برای تامین لوله و اجرای خطوط هزینه خواهد شد .
وی همچنین احداث مخزن 10 هزار مترمکعبی در روستای موردی مهدی آباد فسا و مخزن 1500 متر مکعبی در مجاورت شهر ششده این شهرستان و همچنین جاده دسترسی در مجاورت خط انتقال به طول 30 کیلومتر را یادآور شد.

  • خبرنگار: محمدرضا ارجمند
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر