بخش عمومي
1396/12/12 14:17:11
آیت الله نعیم آبادی در بازدید از آب‌شیرین کن بندرعباس؛
راهی به جز استفاده از آب‌شیرین کن نداریم
نماینده ولی فقیه در هرمزگان گفت: راهی به جز استفاده از آب‌شیرین کن برای تامین آب شرب در استان هرمزگان نداریم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو(پاون)، آیت الله نعیم آبادی نماینده ولی فقیه در هرمزگان پیش از ظهر امروز در جمع ائمه جمعه استان ضمن بازدید از بزرگترین پروژه آب‌شیرین کن کشور در بندرعباس، از نزدیک در جریان مسائل و روند اجرای این پروژه قرار گرفت.
در این بازدید نماینده ولی فقیه در استان تاکید کرد: به جای خواندن نماز باران در جایی که بین دو دریای خلیج فارس و شرجی هوا به عنوان دریای دوم قرار گرفته، بایستی نماز توفیق در شناخت ظرفیت های استان را بخوانیم.  

آیت الله نعیم آبادی با تاکید برمشکلات اعتباری این پروژه و اینکه؛ هرمزگان ارزش سرمایه گذاری برای رفع مشکل کم آبی را دارد، تصریح کرد: از طرف بنده به وزیر نیرو ابلاغ کنید با تخصیص یک میلیارد دلار جهت احداث آب شیرین کن مشکل آبِ استان حل می شود و دیگر در هرمزگان بحران آب نخواهیم داشت.
وی  ضمن قدردانی از اهتمام جدی مدیرعامل آبفای هرمزگان به عنوان یکی ازمدیران جوان و دلسوز استان نسبت به مسئله آب در شهر بندرعباس، گفت: الان  راهی به جز استفاده از آبشیرین نداریم. کشور ما کشوری کم آب است اما با داشتن دو دریا نباید احساس خطر کنیم و از کلمه بحران استفاده نماییم  چرا که این ضعف است برای ما.

چرا از آب سد جگین هندوانه می کارید، درحالی که بشاگرد تشنه است
خطیب جمعه بندرعباس اظهار داشت: دولت ها باید کارها را براساس اولویت انجام دهند، موضوع آب پس از هوا در اولویت باید باشد.
وی همچنین به مسائل زیست محیطی این پروژه اشاره کرد و گفت: عاقل کسی است که بین بد و بدتر، بد را انتخاب کند. باید کاری را که ضرر کمتری دارد، انجام دهیم چرا که باید مشکلات آب استان را با احداث آب شیرین کن برطرف کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان در ادامه به مشکلات کم آبی در سایر مناطق استان اشاره کرد و گفت:  چرا از آب سد جگین هندوانه می کارید و آب برای شرب نیست درحالی که درکنار آن، بشاگرد تشنه است.
وی ادامه داد: این بحران نیست، غفلت است درحالی که آب این سد می تواند جاسک و بشاگرد را سیراب کند که این مسئله نیازمند تدبیر و فکر و اندیشه است.  
 
 
  • خبرنگار: زهرا بیگلری
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر