بخش آب و فاضلاب
1396/12/14 13:38:38
خدمت‌رسانی آبفای مشهد به 27 میلیون زائر رضوی
مدیرعامل شرکت آبفای مشهد گفت: شرکت آب و فاضلاب مشهد با توجه به ساختاری که در کشور دارد وظیفه تامین آب اضطراری، تصفیه، انتقال، توزیع آب و همچنین جمع آوری فاضلاب و تصفیه آن را عهده دار است و در طی سال به 27 میلیون زائر و بیش از 3 میلیون نفر مجاور خدمت رسانی می کند.
به‌گزارش پايگاه اطلاع رساني وزارت نيرو (پاون)، "سیدعلیرضا طباطبایی" در این باره تصریح کرد: طی 25 سال گذشته در شهر مشهد حدود دو درجه افزایش دما اتفاق افتاده است که هر درجه به معنای تبخیر و مصرف بیشتر آب بوده و در حال حاضر با توجه به خشکسالی های اخیر و به خصوص سال جاری شرایط نگران کننده ای وجود دارد که همه آن را به خوبی حس می کنیم.
طباطبایی با اشاره به اینکه در حال حاضر 48 درصد آب شهر مشهد از چاه ها، 47 درصد از سدها، 3 درصد از قنوات و 2 درصد از چشمه ها تامین می شود، نیز گفت: به همین خاطر باید منابع تامین آب را حفظ کنیم و ارتقاء دهیم.
وی خاطرنشان کرد: در حوزه مصرف باید فعالیت های فرهنگی و تبلیغی انجام شود و در حوزه عملیاتی نیز استفاده از کاهنده های مصرف باید توسعه یابد؛ لذاسعی کردیم با تشکیل گروه مروجین در راستای ترویج مدیریت مصرف بهینه آب گام برداریم. همچنین همکاری با ائمه جماعت و شناسایی مشترکین پرمصرف و توزیع لوازم کاهنده از دیگر اقدامات صورت گرفته در راستای صرفه جویی آب بوده است.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب مشهد ادامه داد: باتوجه به شرایط بحرانی کمبود آب در بخش های مدیریت تامین و مدیریت توزیع آب اقداماتی انجام و باید توسعه یابد و در بخش مدیریت مصرف لازم است تمامی دستگاه های مرتبط در راستای ترویج مصرف بهینه آب اقدام نموده و همچنین مشترکین نیز رعایت موضوع فوق را داشته باشند.
وی اضافه کرد: امید است با تشکیل کمیته دائمی مدیریت مصرف آب به ریاست فرمانداری و دبیری شرکت آب و فاضلاب مشهد بتوانیم در این زمینه حرکت عمومی و بزرگی را رقم بزنیم و قطعا از ایده ها و طرح های خوب در این حوزه استقبال می کنیم.
  • خبرنگار: مصطفی فاطمیان
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر