بخش برق
1396/12/16 13:17:14
مدیرعامل توزیع نیروی برق البرز:
استان البرز دارای رتبه اول رشد مصرف انرژی برق در کشور
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق البرز گفت: استان البرز دارای رتبه اول رشد مصرف انرژی برق در کشور است.
به‌گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)، "ناصر اسکندری" مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق البرز در این باره گفت: بیش از 13 هزار کیلومتر شبکه برق وجود دارد که با هیچ ابزاری نمی‌توان آن را پایش کرد، اما با اطلاع‌رسانی مناسب، اصحاب رسانه در این جهت یاریگر ما بوده‌اند.
وی افزود: استان البرز یک میلیون و ۲۷۴ هزار مشترک برق دارد که در سال جاری ۹۵ درصد از بهای انرژی فروخته شده وصول شده و ۵ درصد مشترکان هزینه بهای برق مصرفی خود را پرداخت نکرده‌اند.
اسکندری با بیان اینکه میزان تلفات شبکه برق البرز در گذشته بالای ۲۰ درصد بود تصریح کرد: با تلاش همکاران توانمند ما این میزان به ۱۲ درصد رسیده است.
وی با اشاره به این که میزان مصرف برق در استان البرز کاهش پیدا کرده گفت: این استان با رشد ۸ درصدی مصرف برق استان بیشترین ضریب رشد مصرف در کشور را دارد به طوری که از ابتدای سال جاری تا پایان بهمن ماه 5.9 میلیارد کیلووات ساعت انرژی مصرف شده که این میزان مصرف از منابع فسیلی تأمین می‌شوند.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق البرز اجرای طرح کنتورهای هوشمند از برنامه‌های مهم این شرکت در سال آینده اعلام کرد و گفت: با اجرایی شدن این طرح در استان، دیگر نیازی به حضور ماموران قرائت در منازل و محل کسب و کار مشترکان نبوده و این مهم از راه دور کنترل خواهد شد.
وی همچنین خاطر نشان ساخت: در آینده نزدیک درخواست انشعاب برق و تغییر نام به صورت مکانیزه انجام خواهد شد.
مدیرعامل شرکت توزیع برق استان البرز با اشاره به کسب رتبه برتر استان در اجرای اقتصاد مقاومتی در سال جاری گفت: ضمن عمل به تعهدات خود در موضوع اشتغال‌زایی در جهت فراهم کردن برق مطمئن برای واحدهای تولیدی، تلاش شده تا تسهیلات لازم برای فعال شدن واحدهای مذکور مهیا شود.
وی یادآور شد: تمرکز اصلی شرکت استفاده از فناوریهای موجود از جمله GIS است، همچنین موضوع ERP به عنوان پایلوت در شرکت توزیع نیروی برق استان البرز آغاز شده و فاز اول آن در حال اجرا است.
ناصر اسکندری همچنین گفت: خوشبختانه با تلاش کارکنان میزان خاموشی در استان البرز به کمتر از ۲۰۰ دقیقه رسیده و در تلاشیم تا در سال آینده آن را کاهش دهیم.
وی در پایان با ضرورت آموزش و توسعه فعالیت‌های فرهنگی که هدف آن مصرف بهینه انرژی نیروی برق است، گفت: در سال جاری با همکاری مشترک این سازمان با مدارس، فعالیت‌های خوبی انجام شده است که نیازمند همکاری بیشتر رسانه‌ها و اخذ راهکارها و پیشنهادات آن‌ها هستیم.

  • خبرنگار: زهرا مهرادفر
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر