بخش آب و فاضلاب
1396/12/18 12:38:07
با حضور وزیر نیرو؛
عملیات اجرایی طرح فاضلاب شهر آباده فارس آغاز شد
عملیات اجرای شبکه جمع آوری و تصفیه خانهٔ فاضلاب شهر آباده با حضور وزیر نیرو، مدیر عامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور و استاندار فارس آغاز شد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، در مراسمی با حضور رضا اردکانیان وزیر نیرو، حمیدرضا جانباز مدیر عامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور و جمعی از مدیران ارشد کشوری و استانی وزارت نیرو و صنعت آب و برق و مردم شهر آباده، عملیات اجرایی طرح شبکهٔ جمع آوری و تصفیه‌خانهٔ فاضلاب این شهر آغاز شد.
در این مراسم محمد علی قلندری رئیس هیات مدیره و مدیر عامل شرکت آبفای استان فارس طی سخنانی به تشریح فنی تصفیه خانه فاضلاب شهر آباده پرداخت و گفت: طرحی که امروز عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد شامل احداث تصفیه خانه فاضلاب با ظرفیت 10 هزار متر مکعب در شبانه روز با فرایند تصفیه به روش لاگون هوادهی با اختلاط کامل است که پساب تصفیه شده آن قابلیت استفاده در بخش کشاورزی و باغات را داراست.
وی ادامه داد: در این طرح 83 کیلومتر شبکهٔ اصلی و فرعی همراه با 7 کیلومتر خط انتقال اجرا می‌شود. اعتبار این طرح برابر با 347 میلیارد ریال برای اجرای تصفیه خانه به اضافهٔ 773 میلیارد ریال برای اجرای شبکهٔ جمع آوری اصلی و فرعی است که با اجرای آن بیش از 58 هزار نفر از مزایای آن بهره‌مند خواهند شد.
 
  • خبرنگار: مهراب بهنام
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر