بخش آب و فاضلاب
1397/02/05 16:33:00
وزیر نیرو در آیین افتتاح تصیه‌خانه فاضلاب شهر کنگاور:
پساب تصفیه شده پایدارترین شیوه تامین آب صنعت است
وزیر نیرو گفت: پساب تصفیه شده بادوام ترین و پایدارترین شیوه تامین آب برای بخش صنعت است.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، رضا اردکانیان عصر امروز (چهارشنبه) در سفر به استان کرمانشاه و در آیین افتتاح تصیه‌خانه فاضلاب شهر کنگاور اظهار داشت: امروز در دنیا نوع مدل و رفتار حکومت ها با مسئله آب و شیوه مدیریت آنها معرف سطح توسعه‌یافتگی آن‌هاست.
وی ادامه داد: سیستم‌های بهداشتی و سامانه‌های جمع آوری و تصفیه یکی از مشکلات اساسی دنیاست، چرا که اگر هر مترمکعب آن در پهناهای آبی رها شود قادر است تا 40 مترمکعب آب سالم را آلوده کند.
اردکانیان با بیان اینکه فاضلاب تصفیه شده جزو مطمئن ترین آب ها برای استفاده مجدد است، گفت: امروزه در مناطق خشک جهان پایدار ترین شیوه تامین آب صنعت، پساب تصفیه شده است.
وی افزود: 50 درصد جمعیت کشور ما در شهر و روستا تحت پوشش شبکه های فاضلاب هستند که این رقم در کرمانشاه 87 درصد است.
وزیر نیرو با اشاره به اینکه امروز در دنیا از جمله کشورهای توسعه یافته از هر سه نفر یک نفر دسترسی به سیستم های بهداشتی ندارد و این موجب کاستی های فراوان در مناطق مختلف دنیا شده است، تصریح کرد: ما در منطقه بالاترین درصد پوشش جمعیت شهری را از حیث خدمات آب سالم و پایدار داریم و این را با کشورهای مقایسه می کنیم که از نظر درآمد وضعیت به مراتب بهترین از ما دارند و حتی جمعیت کمتری دارند.
وی ادامه با تاکید بر اینکه با انجام فعالیت های بیشتر باید احساس رضایت مندی مردم را ارتقا دهیم، ادامه داد: اعتماد ملی بزرگترین سرمایه ماست و ما نتوانسته ایم متناسب با آرمان های که نظام محقق کرده احساس رضایت مندی را به مردم منتقل کنیم.
اردکانیان افزود: در سال های اخیر بیش از 20 هزار میلیارد تومان در حوزه آب های مرزی سرمایه گذاری کرده ایم و امسال با تلاش نمایندگان رقمی که در لایحه پیش بینی شده بود افزایش پیدا کرد و امیدواریم گشایش های جدیدی را در این بخش ایجاد کنیم.
  • خبرنگار: رسول صادقی/ دبیر خبر
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر