بخش آب
1397/02/09 15:09:00
مشاور وزیر نیرو در امور بین‌الملل عنوان کرد:
همکاری چندجانبه ایران و آلمان با کشورهای منطقه/ علاقه‌مند به شریک تجاری مطمئن هستیم
مشاور وزیر نیرو در امور بین‌الملل با اشاره به سابقه طولانی همکاری‌های وزارت نیرو با طرف‌های آلمانی، گفت: با همکاری آلمان می‌توان با کشورهای همسایه و منطقه همکاری چندجانبه داشت.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو(پاون)، "فرهاد یزدان‌دوست" مشاور وزیر نیرو در امور بین‌الملل در دیدار با استراتنورث، مديركل دفتر برنامه‌ريزي وزارت فدرال محیط زیست، حفظ طبیعت، ساختمان و ایمنی هسته‌ای آلمان با اشاره به نشست اوایل اردیبهشت‌ماه وزیر نیرو با سفیر آلمان در کشور ایران، گفت: با توجه به سابقه طولانی همکاری‌های وزارت نیرو با طرف‌های آلمانی علاقه‌مند به داشتن یک شریک تجاری و همکار بین‌المللی مطمئن هستیم.
وی تصریح کرد: وزارت نیرو علاقه‌مند به داشتن همکاری‌ مشترک با طرف آلمانی در حوزه آب و برق همچون انرژی‌های تجدیدپذیر، استفاده مجدد از پساب، بازچرخانی آب، همکاری‌های دانشگاهی و علمی، تغییر اقلیم و... است.
سرپرست مرکز توسعه صادرات و پشتیبانی صنایع آب و برق تاکید کرد: با همکاری آلمان می‌توان با کشورهای همسایه و منطقه همکاری چندجانبه داشت.
همچنین در ادامه این نشست محمد ابراهیم‌نیا، مديركل دفتر برنامه ريزي كلان آب و آبفاي وزارت نيرو نیز بر لزوم ایجاد کمیته فنی برای راهبری فعالیت‌های بین دو طرف تاکید کرد.
گفتنی است در این نشست مهمترین محور گفت‌وگوها در خصوص پروژه مدیریت و نحوه استفاده از پساب شهر مشهد و نحوه مشاركت دو طرف در جهت انجام مطالعات مشترك براساس تجربيات كشور آلمان در زمينه پساب بود كه طرفين به تفاهمات اوليه در اين خصوص رسيدند.
همچنین برنامه همکاری‌های مشترک بخش آب و آبفا دو كشور، ذيل توافقات پنجمين كميسيون مشترك ايران و آلمان كه پیش از این به امضا وزراي اقتصاد دو كشور رسيده است، براي سال‌های 2018 و 2019 مورد تأیید طرفین قرار گرفت.
در اين جلسه طرف آلماني با اشاره به بازدید خود از حوضه آبریز زاینده‌رود، مقرر شد تا گزارش مكتوبی در زمینه حل مشکلات این حوضه به خصوص در زمینه راهکارهای کاهش چالش‌های موجود را به طرف ايراني اعلام نمايد.


  • خبرنگار: رسول صادقی/ دبیر خبر
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر