بخش عمومي
1397/03/02 11:51:00
طارمی در همایش توجیهی فرماندهان بسیج وزارت نیرو:
کارکرد تخصصی بسیج باید منطبق با سیاست‌های وزارت نیرو باشد
فرمانده مرکز مقاومت بسیج وزارت نیرو گفت: کارکرد تخصصی باید حتماً با سیاست های مجموعه وزارت نیرو مطابق و هماهنگ باشد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "داود طارمی" فرمانده مرکز مقاومت بسیج وزارت نیرو در همایش توجیهی فرماندهان و اعضای شورای حوزه‌های این مرکز با اشاره به اینکه امروز دشمن به‌دنبال نشان دادن ناکارآمدی نظام جمهوری اسلامی ایران است، اظهار داشت: در شبکه های ماهواره ای خود بیش از حد به این موضوع در حال پرداختن هستند تا امید ملت را به نظام کاهش دهند و احساس نارضایتی در جامعه ایجاد کنند. یکی از وظایف خطیر و حساس ما در بسیج همین است که این موضوعات را به‌خوبی رصد کنیم و در نشست ها به‌صورت ویژه به آن بپردازیم و اقدامات مهم را در دستور کار قرار دهیم.
وی در خصوص کارکرد عمومی در بسیج و لزوم اهمیت ویژه بسیجیان به این مهم، اضافه کرد: در کارکرد عمومی حتماً نشست های بصیرتی صورت پذیرد و این نشست ها در حوزه ها و پایگاه ها تعطیل نشود. در بعضی حوزه ها بخوبی این نشست ها در حال انجام است.
فرمانده مرکز مقاومت بسیج وزارت نیرو افزود: در مجموعه وزارتخانه قریب به یکسال و نیم در کار تخصصی نیز ورود داشتیم؛ در سنوات گذشته هم این کار کرد جاری بوده است ولیکن در حال حاضر اهمیت ویژه ای نسبت به کارکرد تخصصی بایستی اعمال شود.
وی ادامه داد: کارکرد تخصصی باید حتماً با سیاست های مجموعه وزارت نیرو مطابق و هماهنگ باشد. مقام اول وزارتخانه تا معاونین و مدیران بخوبی بر کارکرد تخصصی بسیج اشرافیت دارند و پیگیر موضوع هستند.
طارمی با بیان اینکه حوزه و پایگاه مقاومت بسیج نبایستی با نظر و مسئولیت یک فرد اداره شود، تصریح کرد: بسیج باید با حضور اعضای شورا اداره و فعالیت های آن با مشورت و همفکری بسیجیان اقدام شود.
وی خطاب به فرماندهان و اعضای شورا گفت که فضای بسیج را باز بگذارید و ارتباط و تعامل خود را با قسمت های مربوطه بیشتر کنید.
فرمانده مرکز مقاومت بسیج وزارت نیرو در ادامه گفت: امروز بایستی رویکرد بسیج برای سازمان‌ها، شرکت ها و مدیران به‌خوبی بیان شود و اگر در زمینه ارتباط و انجام کارکرد تخصصی مشکلاتی وجود دارد حتماٌ آن را به مرکز مقاومت انتقال دهید.
طارمی با اشاره به امضای چندین تفاهم نامه بین مرکز و سازمان‌های مربوطه، عنوان کرد: این تفاهم نامه‌ها در جهت انجام ماموریت های محوله وزارتخانه و راحتی شما عزیزان بسیجی است تا بتوانید با آرامش به فعالیت و کار خود بپردازید. تفاهم نامه هایی تا به امروز صورت گرفته است، اعم از پدافند غیرعامل، حوزه روابط عمومی، بسیج اصناف کشور و.. که قطعاً انجام این تفاهم نامه‌ها نتایج مثبتی را برای بسیج در بر خواهد داشت.
وی با بیان اینکه ما باید در حوزه مصرف آب و برق نقش آفرینی داشته باشیم، اضافه کرد: وزارت نیرو، وزارتخانه خوب و کارآمدی است و ما به‌دنبال این هستیم که با خدمت صادقانه و تفکر جهادی و بسیجی این کارآمدی را بیشتر کنیم. نقش بسیج کمک به کارآمدتر شدن صنعت آب و برق است.
این فرمانده بسیج در وزارت نیرو در ادامه بیان داشت: تمام اعضای شوراها موظف هستند در کارکرد تخصصی کار را به نحو احسن دنبال کنند.
وی با انتقاد به اینکه نبایستی عنوان بسیج مهندسین برای فاصله انداختن بین کارکنان و بسیج استفاده کنیم، تاکید کرد: از نظر ما یک فرد متخصص 
بسیجی فقط مهندسان نیستند؛ حتی یک کارگر ساده که در کار فنی مشغول بکار است از نظر ما یک بسیجی متخصص است.

  • خبرنگار: حمید محجوب
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر