بخش آب و فاضلاب
1397/03/02 15:35:00
مدیرعامل آبفای استان قم عنوان کرد؛
نقش تعیین‌کننده بسیج در سازگاری جامعه با کم‌آبی/مدیریت مصرف آب باید به یک اصل در بین مردم تبدیل شود
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم گفت: بسیج به عنوان بازوی توانمند نظام می‌تواند کمک شایانی به سازگاری جامعه با شرایط کم‌آبی داشته باشند.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، علی جان صادق‌پور در نشستی که با حضور رئیس سازمان بسیج مهندسین صنعتی استان قم برگزار شد در سخنانی با اشاره به نقش تأثیرگذار بسیج در جامعه اظهار داشت: بسیج در طول حیات طیبه خود در عرصه‌های مختلف اعم از دفاع از مرزهای ایران اسلامی، فعالیت‌های جهادی، اقدامات فرهنگی و... منشأ خیرات و برکات برای کشور بوده است.
وی همچنین بحث کمبود آب در کشور را مورد تاکید قرار داد و با اشاره به لزوم نهادینه کردن فرهنگ استفاده درست از آب در جامعه، نقش بسیج را در این زمینه نیز بسیار مهم ارزیابی کرد و گفت: بسیجیان به عنوان بازوی توانمند نظام می‌توانند کمک شایانی به سازگاری جامعه با شرایط کم‌آبی داشته باشند.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم سازگاری با کم‌آبی را سیاست اصلی وزارت نیرو در رویارویی با بحران کمبود آب اعلام و خاطرنشان کرد: در همین راستا امیدواریم با همکاری بسیج و سازمان‌های مردم‌نهاد بتوانیم این تفکر را در جامعه نهادینه کنیم که حتی‌الامکان در مصارف خود صرفه‌جویی و از مصرف غیرضروری پرهیز کنند.
وی با بیان اینکه مدیریت مصرف آب باید به یک اصل در بین مردم تبدیل شود، ابراز داشت: هر کس باید به سهم خود در این زمینه گام بردارد که در این راه اقشار مختلف مردم به ویژه بسیج نقش تعیین‌کننده‌ای بر عهده دارند.
رئیس سازمان بسیج مهندسین صنعتی استان قم نیز در این جلسه با اشاره به نقش‌آفرینی بسیج در مسائل مختلف جامعه اظهار داشت: با توجه به شرایطی بحرانی آب در کشور، بسیج وظیفه خود می‌داند در این برهه حساس به کمک وزارت نیرو آمده و آنچه در توان دارد زمینه فرهنگ‌سازی مصرف بهینه آب به کار گیرد.
حسین نیکوکلام با اشاره چالش‌های پیش روی کشور در بحران آب تاکید کرد: این موضوع وظیفه ما را در خصوص آگاه‌سازی مردم نسبت به صرفه‌جویی و اصلاح الگوی مصرف سنگین‌تر می‌کند.
وی با اشاره به شبکه گسترده بسیج در سطح شهر، از آمادگی کامل سازمان بسیج مهندسین صنعتی استان قم برای همکاری با شرکت آب و فاضلاب خبر داد و ابراز داشت: با توجه به حضور اقشار مختلف بسیج در ادارات، کارخانه‌ها، دانشگاه‌ها، مدارس، مساجد و سایر بخش‌های جامعه، امکان اطلاع‌رسانی گسترده‌ای را در سطح شهر به وجود آورده است.
یادآور می‌شود در ادامه این جلسه نحوه همکاری سازمان بسیج مهندسین صنعتی و شرکت آب و فاضلاب استان مورد بحث و بررسی قرار گرفت.


  • خبرنگار: مهدي جعفري
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر