بخش آب و فاضلاب
1397/03/03 12:43:00
هم‌زمان با سفر وزیر نیرو انجام شد؛
بازدید مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور از سایت آب شیرین کن بوشهر
در حاشیه سفر وزیر نیرو به استان بوشهر، امروز بازدیدی از سایت آب شیرین کن این استان توسط مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب کشور صورت گرفت.

کیقباد یاکیده مدیرعامل آب و فاضلاب شهری استان بوشهر در گفت وگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو(پاون)، درباره سفر وزیر نیرو به استان بوشهر اظهار داشت: در حاشیه سفر وزیر نیرو به این استان، حمیدرضا جانباز مدیرعامل شرکت اب و فاضلاب کشور از سایت اب شیرین کن 35 هزار بوشهر بازدید بعمل آوردند.

وی با بیان اینکه قرار بود مراسم کلنگ زنی این سایت امروز انجام شود عنوان کرد: متاسفانه به علت اینکه قرارداد این سایت با سرمایه گدار دو فاز مطالعاتی جداگانه دارد و 4 ماه دیگر فرصت تامین مالی را برای سرمایه گذار ایجاد کرده است، جانباز موافق نبودند که مراسم کلنگ زنی صورت بگیرد و دلیل آن نیز این بود که هنوز عملیات فیزیکی در این سایت انجام نشده است.

یاکیده ادامه داد: امروز از این سایت فقط بازدید صورت بعمل آمد که ان شاا.. بعد از عملیات اجرایی مراسم کلنگ زنی در آینده با حضور یکی از مسئولان وزارت نیرو انجام خواهد گرفت.

مدیر عامل آب و فاضلاب شهری استان بوشهر درباره سایت آب شیرین کن این استان اینگونه بیان کرد که این سایت با یک ظرفیت 35 هزار متر معکبی در شبانه روز است که تقریبا 150 هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری اولیه خواهد داشت.

وی اضافه کرد: قیمت پایه هر متر معکب اب تولیدی در حال حاضر دوهزار 160 تومان برای سال 96 بوده که به تدریج بر اساس تورم افزایش خواهد داشت.

یاکیده افزود: تقریبا 55 درصد اب تولیدی شهر بوشهر بعد از به ثمر رسیدن این آب شیرین کن از طریق نمک زدایی بدست خواهد امد و در زمینی به مساحت 2 هکتار احداث خواهد شد.

وی در انتهای سخنان خود با اشاره به قرارداد این سایت با سرمایه گذارش گفت: سایت اب شیرین کن بوشهر قرارداد 2 ساله داشته است که 2 ماه از ان سپری شده است و از زمان عملیات اجرایی بمدت 18 ماه دیگر به اتمام می رسد.

  • خبرنگار: امیر جعفری آزاد/ سردبیر
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر