بخش برق
1397/03/05 15:12:39
افزایش ظرفیت شبکه فوق توزیع آبادان
با اتمام عملیات اجرایی تعویض هادی پر ظرفیت خطوط 132 کیلو ولت شرکت برق منطقه ای خوزستان، ظرفیت انتقال قابل توجهی به شبکه برق فوق توزیع منطقه آبادان اضافه شد.
به‌ گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، مجری طرح‌های خطوط برق شرکت برق منطقه‌ای خوزستان گفت: خطوط انتقال 132 کیلوولت موجود در منطقه آبادان با عمری طولانی عمدتاً در مرکز شهر واقع شده، بدیهی است که با توسعه و تراکم ساختمان‌های شهری مصرف انرژی الکتریکی افزایش یافته و باید به صورتی با احداث خطوط جدید یا افزایش ظرفیت توان انتقالی این مشکل را برطرف کرد.
غلامرضا ذاکر مشفق ادامه داد: یکی از روش‌هایی که با اعمال کمترین تغییرات در ساختار خطوط جدید و کمترین هزینه در کوتاه ترین زمان منجر به افزایش جریان عبوری و ظرفیت توان انتقالی می شود استفاده از هادی پر ظرفیت ACSS/DRACK است، در این روش بدون تقویت فونداسیون‌ها و برج‌ها، هادی پرظرفیت با سیم موجود و با همان مشخصات فنی تعویض و به ظرفیتی حدود 8.1 برابر ظرفیت قبلی می رسد.
وی اضافه کرد: به همین دلیل تعویض هادی خطوط 132 کیلوولت ایستگاه اصلی آبادان- ذوالفقاری- انقلاب – رازی و ایستگاه اصلی آبادان- پتروشیمی جدید در منطقه آبادان به هادی پر ظرفیت به‌طول 21 کیلومتر مدار، عملیاتی و به پایان رسید.
مجری طرح‌های خطوط برق تصریح کرد: هزینه‌های پیش‌بینی شده برای خرید 110 تن هادی پرظرفیت و زنجیره مقره، امور مهندسی، نظارت و اجرای تعویض هادی که همگی توسط شرکت‌های داخلی انجام شده بالغ بر 21 میلیارد و 500 میلیون ریال بوده که از محل اعتبارات شرکت برق منطقه‌ای خوزستان تامین و پرداخت می شود.
وی بیان کرد: از تمامی ارگان‌های شهری، شرکت توزیع خوزستان و معاونت بهره‌برداری شرکت که با ما در اجرای این پروژه همکاری داشتند تشکر می کنم.
  • خبرنگار: حسن دهقاني
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر