بخش آب و فاضلاب
1397/03/10 17:55:00
با حضور وزیر نیرو در شرق استان تهران؛
مرکز پایش و راهبری تاسیسات آب و فاضلاب افتتاح شد/ بهره‌برداری از تاسیسات تولید برق با فشارشکن نرم
وزیر نیرو در بخش پایانی سفر امروز خود به شهرستان‌های استان تهران با حضور در منطقه رودهن، مرکز پایش و راهبری تاسیسات آب و فاضلاب(طرح جواد الائمه) را افتتاح کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو(پاون)، مرکز پایش و راهبری تاسیسات آب و فاضلاب به منظور کنترل و نظارت از راه دور تاسیسات آب و فاضلاب در راستای توسعه خدمات کمی و کیفی و افزایش رضایتمندی مشترکان، کاهش هزینه‌ها، تسریع در خدمات رسانی و دسترسی سریع به جزئیات داده‌ها راه‌اندازی شده است و دارای چهار مرکز رودهن(مرکزی)، لواسان، دماوند و فیروزکوه می‌باشد.
تامین برق اضطراری سامانه انتقال آب لتیان به پردیس/ بهره‌برداری از تاسیسات فشارشکن نرم
افتتاح پروژه تامین برق اضطراری سامانه انتقال آب لتیان به پردیس نیز بخش دیگری از برنامه‌های سفر اردکانیان به شرق استان تهران بوده است. برای نخستین بار در ایران این طرح به منظور تامین برق اضطراری تاسیسات و ایستگاه‌های پمپاژ سامانه انتقال آب لتیان به پردیس جهت پایداری 20 درصد از ظرفیت انتقال آب در ساعات قطع برق راه‌اندازی شده است و دارای چهار دستگاه دیزل تولید کننده برق اضطراری هر یک به ظرفیت 1.4 مگاوات است.
وزیر نیرو همچنین در ادامه این سفر تاسیسات فشار شکن نرم را افتتاح کرد. این پروژه زیست‌محیطی از انرژی آبی که در خطوط انتقال آب وجود دارد انرژی برق مورد نیاز برای تجهیزات و تاسیسات شرکت‌های مربوطه را تامین می‌کند.
بهره‌برداری از سامانه ارتباطات ایمن و پایدار
سامانه ارتباطات ایمن و پایدار برای حفظ ارتباط مرکز با واحدهای امدادی شرکت در هنگام حوادث و نیز نوسازی و تجهیز ناوگان خودروهای امدادی و عملیاتی از دیگر پروژه‌هایی است که با حضور وزیر نیرو در آبفای شرق استان تهران به بهره‌برداری رسید.
سامانه ارتباطات ایمن و پایدار به منظور برقراری تماس بی سیم در وسعت 250 کیلومتر مربع با تمامی مدیران و افراد مسئول در نقاط حساس آبرسانی و شبکه توزیع آب و شبکه دفع فاضلاب و تصفیه خانه‌های فاضلاب در سطح کلیه شهرهای تحت پوشش شرکت آب و فاضلاب شرق استان تهران راه‎اندازی شده است.
 

  • خبرنگار: رسول صادقی/ دبیر خبر
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر