بخش برق
1397/03/12 13:07:04
افضلی اعلام کرد:
پیک مصرف برق مازندران و گلستان 4113 مگاوات است/ افزایش 2.5 برابری مصرف برق در تابستان
مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای مازندران وگلستان پیک مصرف دو استان گلستان و مازندران را چهار هزار و 113 مگاوات عنوان کرد و گفت: بیش از 80 درصد از افزایش مصرف برق این استان‌ها در تابستان مربوط به سیستم سرمایشی و تهویه هوا است .
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو(پاون)، حسین افضلی از مردم خواست تا در فصل افزایش مصرف برق برای جلوگیری از قطعی ، درجه کولرهای خود را تنطیم کنند تا پرت انرژی نداشته باشند و درب و پنجره‌ها را در هنگام روشن بودن کولر کنترل کنند.
وی صرفه جویی در مصرف و عدم استفاده از وسایل برقی پرمصرف در ساعات اوج مصرف را از دیگر اقدامات لازم توسط مردم در این جهت برشمرد و افزود: مشکلات کمبود برق مربوط به تابستان است و در فصل‌های غیر تابستان در تامین مشکل نداریم.
افضلی پیک مصرف دو استان گلستان و مازندران را چهار هزار و 113 مگاوات عنوان کرد و افزود: از این مقدار دو هزار و 950 مگاوات مربوط به مازندران است و این در حالی است که در غیر پیک یک هزار و 600 مگاوات برق در این استان مصرف می‌شود که در تابستان دو و نیم برابر می‌شود.
وی تاکید کرد: این افزایش پیک بخاطر استفاده از وسایل سرمایشی است اما اگر مردم صرفه جویی کنند برق هیچکس قطع نخواهد شد.
وي افزود :سال گذشته با افزایش دما در اواسط تابستان که دما در برخی روزها به بیش از 40 درجه در مازندران رسید ، مردم استان با قطعی مکرر برق روبرو شدند که عامل آن آسیب به شبکه توزیع بر اثر افزایش بار مصرف بوده است .
وي گفت :هفتم مرداد سال گذشته افزایش دمای بی سابقه در مازندران ، میزان مصرف برق را در استان به 2 هزار 810 مگاوات رساند که رکورد جدیدی برای این خطه از شمال کشور بود .
وي خاطرنشان كرد: شرکت‌های توزیع برق مركز و غرب مازندران در مجموع حدود دو میلیون مشترک دارند که این تعداد مشترک حدود دو هزار میلیارد ریال به شرکت‌های توزیع بدهکار هستند .

  • خبرنگار: علي فلاح
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر