بخش آب و فاضلاب
1397/03/12 13:26:00
معاون مهندسی توسعه آبفا شهری مازندران:
بیش از 2 هزار متر خط انتقال و شبکه توزیع آبرسانی در تنکابن احداث می‌شود
معاون مهندسی توسعه آب و فاضلاب شهری مازندران گفت: به منظور انتقال آب چاه‌ها به مخازن و شبکه توزیع و نیز اجرای زون بندی شبکه در شرق و غرب تنکابن، 14 هزار متر خط انتقال و 12 هزار متر شبکه توزیع اصلی در اقطار 300 تا 110 میلی متری احداث می‌شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو(پاون) پرویز یزدان پناه، با اعلام این خبر افزود: به منظور ایجاد ذخیره مطمئن برای تامین آب مورد نیاز در ساعات پیک مصرف و قطع آب در مواقع بحرانی و زون بندی شبکه عملیات احداث مخزن ذخیره بتنی 10 هزار متر مکعبی به اتمام رسید و در مرحله محوطه سازی قرار دارد.
وی با بیان اینکه هشت هزار متر خط انتقال در اقطار 400 تا 300 میلیمتری در خرم آباد درحال اجراست، اظهار داشت: تاکنون 1000 متر از این طرح اجرایی شده است.
معاون مهندسی توسعه آبفاشهری مازندران، با اشاره به احداث مخزن ذخیره بتنی پنج هزار مترمکعبی در این شهر، افزود: پیگیری های لازم برای تهیه اسناد مناقصه و مراحل انتخاب پیمانکار برای احداث  پنج هزار متر شبکه توزیع اصلی در خرم آباد انجام شد.
یزدان پناه به احداث یک باب منبع هوایی به حجم 200 متر مکعب در کرات کتی سلمانشهر اشاره و تصریح کرد: این طرح در راستای تامین آب شرب سالم و بهداشتی و آبرسانی به منطقه فاقد آب آشامیدنی  با تحت پوشش قرار دادن بیش از 400 خانوار به پایان رسید.
وی از حفر و تجهیز یک حلقه چاه با آبدهی 25 لیتر در ثانیه در شهر شیرود خبر داد و گفت: احداث سیستم ارتقای کیفی آب، 6000 متر خط انتقال و شبکه توزیع از دیگر طرحهای آبرسانی در این شهر است.
معاون مهندسی توسعه آبفاشهری مازندران، با بیان اینکه در عباس آباد به منظور افزایش توان تامین آب به میزان 40 لیتر در ثانیه، حفر و تجهیز یک حلقه چاه در دستور کار شرکت قرار دارد، تصریح کرد: در راستای انتقال آب چاه به مخزن ذخیره، دو هزار متر خط انتقال نیز در این شهر احداث می شود.
یزدان پناه، ادامه داد: خرید یک دستگاه دیزل ژنراتور در مرحله تهیه اسناد و بهسازی و مهندسی مجدد یک حلقه چاه در کلارآباد در مرحله انتخاب پیمانکار قرار دارد.
وی ضمن اشاره به اینکه در شهر رامسر، زمین مخزن 400 متر مکعبی سرویس خریداری شد گفت: به منظور تامین آب و فشار مناسب برای زون سه و نیز انتقال آب از ایستگاه پمپاژ به شبکه توزیع، طراحی یک باب ایستگاه پمپاژ و دو هزار و 500 متر خط انتقال توسط مشاور انجام شد.

  • خبرنگار: بهمن آذرمنش
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر