بخش آب و فاضلاب
1397/03/12 13:45:00
مدیر عامل آبفار مازندران عنوان کرد:
هیچگونه آلودگی در آب آشامیدنی کلاردشت وجود نداشت/ سلامت آب در مراجع آزمایشگاهی تایید شد
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی مازندران، گفت: پس از شیوع بیماری گوارشی در سطح شهرستان کلاردشت و گمانه زنی در خصوص آلودگی آب آشامیدنی، سلامت آب در مراجع آزمایشگاهی تایید شد و مردم می‌توانند با خیال راحت از آب شرب بهداشتی کلاردشت استفاده کنند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو(پاون) مجید عبدالهی، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی مازندران با بیان این مطلب افزود: از همان نخستین ساعات شیوع بیماری گوارشی و مراجعه مردم شهرستان کلاردشت به مراکز درمانی و نیز شایعاتی در خصوص آلودگی آب شرب، گروه کنترل کیفی با اکیپ کامل در این شهرستان حضور یافت.
وی یادآور شد: در بازه‌های زمانی متعدد در نقاط مختلف همراه با شرکت آبفای شهری آزمایش‌های میکروبی و شیمیایی متعددی از آب شرب انجام گرفت که پس از بررسی‌ها مشخص شد هیچگونه مشکل میکروبی در آب آشامیدنی مردم شهرستان کلاردشت وجود ندارد.
عبدالهی افزود: با رصد آزمایش‌های میکروبی و شیمیایی در روزهای قبل از شیوع بیماری در روستاهای تحت پوشش مشخص شد آب آشامیدنی هیچگونه آلودگی ندارد. با توجه به مراجعه بیماران به مراکز درمانی و حتی در روستاهایی که تحت پوشش شرکت نیستند و ازمنابع آبی ما استفاده نمی‌کردند و آب مستقل داشتند نیز آلودگی وجود داشت و البته در برخی از روستاهایی که تحت پوشش شرکت هستند هم بررسی‌ها نشان می‌داد که عاری از آلودگی و بیماری می‌باشند، لذا این امر حاکی از آن است که آلودگی و شیوع بیماری به هیچ وجه نمی‌تواند از آب باشد.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی افزود: با تمام این تفاسیر نمونه‌هایی به آزمایشگاه مرجع وزارت نیرو در کرج نیز ارسال گردید که پاسخ آلودگی آب منفی اعلام شد لذا با این تفاسیر آلودگی و شیوع بیماری اخیر به هیچ وجه از آب نبوده و مردم می‌توانند با خیال راحت از آب شرب بهداشتی کلاردشت استفاده کنند.
وی با اعلام این نکته که به خواسته شبکه بهداشت و به منظور محافظت بیشتر، میزان دوز کلر را افزایش داده‌ایم، تصریح کرد: پس از این رویداد در راستای نظارت بیشتر یک واحد آزمایشگاه سیار برای انجام آزمایش‌های میکروبی و شیمیایی در تصفیه خانه مستقر شده است.

  • خبرنگار: محمد اسلامی
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر