بخش آب و فاضلاب
1397/03/12 15:11:23
مدیرعامل آب و فاضلاب شهری استان گلستان خواستار شد:
لزوم کاهش میزان مصرف آب ادارات گلستان در فصل تابستان/ راهکارهای مقابله با کم آبی در سطح استان به طور فراگیر اجرایی شود
مدیرعامل آب و فاضلاب شهری گلستان، گفت: با توجه به اینکه امسال شرایط آبی استان دشوارتر از سال‌های قبل است باید راهکارهای مقابله با کم آبی در سطح استان به طور فراگیر اجرایی شود و در راستای صرفه جویی و استفاده بهینه از منابع آبی، میزان مصرف آب در ادارات کاهش یابد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو(پاون)، محمدهادی رحمتی با بیان مطلب افزود: کاهش بارندگی ها و تداوم خشکسالی در سال های اخیر موجب کمبود شدید منابع آب استان شده است.
رحمتی عنوان کرد: کاهش 20 درصدی آب مصرفی در ادارات نسبت به سال گذشته تاثیر بسزایی در کاهش افت فشار در شبکه‌های توزیع آب دارد.
وی با ارائه راهکارهای مناسب جهت کاهش مصرف آب، گفت: عدم استفاده از آب نماها و فواره ها در مراکز اداری و تفریحی وابسته حتی اگر به صورت بازچرخانی عمل می کنند، عدم استفاده از آب شرب برای آبیاری فضاهای سبز در مراکز دولتی و الزام به نصب شیرهای کم مصرف و وسایل کاهنده مصرف آب از جمله راهکارهای موثر در کاهش مصرف آب می باشد.
مدیرعامل آب و فاضلاب شهری گلستان بازدید منظم از تاسیسات مصرف آب (شیرآلات، فلاش تانک و...) تعمیر و یا تعویض آن در صورت خرابی را در کاهش هدررفت آب موثر دانست و گفت: جلوگیری از شستشوی خودرو در ادارات و نهادها و عدم استفاده از آب شرب برای شستشوی فضای اداری از دیگر راهکارهای موثر در زمینه کاهش هدرفت آب می باشد.
وی با بیان اینکه تمامی دستگاه های اجرایی باید در نهادینه کردن فرهنگ استفاده صحیح از منابع آبی تلاش کنند، تصریح کرد: شرکت آب و فاضلاب به تنهایی نمی تواند در این زمینه موفق باشد و برای نهادینه کردن فرهنگ صرفه جویی نیازمند یاری همه دستگاه های دولتی و شهروندان عزیز گلستانی هستیم.

  • خبرنگار: رقیه ایوبی
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر