بخش برق
1397/03/13 12:58:51
مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای مازندران و گلستان:
اجرای 71 پروژه برای گذر از پیک برق تابستان امسال/ نیروگاه 460 مگاواتی نوشهر تابستان وارد مدار می‌شود
مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای مازندران و گلستان با اشاره به اینکه برای تامین برق پایدار این استان‌ها در تابستان امسال 71 پروژه تعریف شده است، گفت: علاوه بر نیروگاه 460 مگاواتی نوشهر تعدادی نیروگاه 'تولید پراکنده' هم با مجموع ظرفیت 108 مگاوات آماده شده است که تابستان وارد مدار خواهند شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو(پاون)، حسین افضلی با اعلام این خبر افزود: برای تامین برق مردم در تابستان امسال 71 پروژه تعریف شده که باید به اتمام برسد تا در تابستان برق مطمئن بدون اعمال خاموشی برای مردم تامین شود که بخشی از این پروژه ها به اتمام رسیده است.
وی با تاکید بر اینکه برای گذر موفق از پیک تابستان امسال نیاز به همراهی مردم داریم، ادامه داد: برای این 71 طرح تاکنون 190 میلیارد تومان اعتبار هزینه شده و 170 میلیارد تومان دیگر نیز برای اتمام و بهره برداری باقی پروژه‌ها نیاز داریم .
افضلی با بیان اینکه پیش بینی می شود تابستان امسال یک هزار و 300 مگاوات کسری برق داشته باشیم، تصریح کرد: براساس برنامه ریزی صورت گرفته نیروگاه نوشهر با ظرفیت عملی 460 مگاوات برای کمک به تامین برق مردم در تابستان سال جاری وارد مدار خواهد شد.
مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای مازندران و گلستان با اشاره به اینکه ایستگاه های شبکه پایین دست این نیروگاه نیز تا تابستان برقرار می‌شود، بیان کرد: علاوه بر نیروگاه نوشهر، تعدادی نیروگاه 'تولید پراکنده' هم با مجموع ظرفیت 108 مگاوات آماده شده است که وارد مدار خواهند شد و به رفع کمبودها کمک خواهند کرد.
وی ادامه داد: حدود یک هزار و 100 مگاوات کمبود تولید برق مازندران نیز از شبکه سراسری تامین می شود که به زودی 360 مگاوات از این مقدار، از نیروگاه های محلی دریافت خواهد شد.
افضلی عمده ترین مشکل در زمینه تولید برق در این استان را احداث نیروگاه برشمرد و افزود: احداث نیروگاه به دلیل شرایط خاص جغرافیایی ازجمله جنگل و فاصله کم نقاط تا مناطق مسکونی و سخت بودن مکان یابی مناسب با مشکل مواجه است.
مدیر عامل شرکت برق منطقه ای مازندران و گلستان گفت : علاوه بر این احداث نیروگاه بخاطر فرایند مشکل اخذ مجوز از جمله مجوز محیط زیست زمان بر بوده و گاهی تا پنج سال طول می کشد که این مسائل باعث دیرکرد برنامه ها می شود.

  • خبرنگار: علي فلاح
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر