بخش آب و فاضلاب
1397/03/13 11:41:00
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری کردستان:
تجهیزات کاهنده مصرف آب در مساجد و مدارس کردستان نصب می‌شود
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری کردستان گفت: این شرکت تابستان امسال تجهیزات کاهنده مصرف آب را به صورت رایگان در اختیار مساجد و مدارس قرار خواهد داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو(پاون)، محمدحسین محمدی با بیان این مطلب افزود: این شرکت حدود چهار میلیارد ریال برای خرید تجهیزات کاهنده مصرف آب هزینه کرده و آن را بین مشترکان عام المنفعه مانند مساجد، مدارس و برخی مشترکان پرمصرف شناسایی شده توزیع می کند.
وی تأکید کرد: مشترکان پرمصرف خانگی و تجاری می‌توانند به صورت اقساطی این تجهیزات را خریداری کنند، اما این امکانات به صورت رایگان در اختیار مساجد و مدارس قرار می‌گیرد.
محمدی یادآور شد: این طرح بر اساس بند "ب" از ماده ۲ قانون توسعه و بهینه سازی آب شرب شهری و روستایی در کشور که در تاریخ ۳۱ فروردین ماه سال ۱۳۹۵ در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسیده است، اجرا می شود.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری کردستان خاطرنشان کرد: کاهش مصرف آب با توجه به وضعیت منابع آبی از سیاست های وزارت نیرو و به تبع آن شرکت های آب و فاضلاب است، لذا آبفا کردستان به منظور فرهنگ سازی، اقدام به برگزاری جشنواره نخستین واژه، حمایت از حرکت سازمان های مردم نهاد فعال و اعزام تیم های ورزشی و مسابقات نقاشی میان دانش آموزان با شعار صرفه جویی در مصرف آب می کند.
وی تأکید کرد: اکنون میانگین مصرف آب شرب در کشور حدود دوبرابر میانگین مصرف در جهان است و از این رو فرهنگ سازی در این زمینه ضرورتی دوچندان می طلبد.
مدیرعامل آبفا کردستان تصریح کرد: هم اکنون 100 درصد جامعه شهری استان کردستان از آب شرب لوله کشی بهره مند هستند؛ سالانه 110 میلیون مترمکعب آب شرب توسط شرکت آب و فاضلاب شهری استان کردستان تولید و در شبکه توزیع می شود.
 

  • خبرنگار: ادریس شریفی
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر