بخش برق
1397/03/19 14:38:00
دوازدهمین همایش بین‌المللی انرژی در تهران برگزار می‌شود
دوازدهمین همایش بین‌المللی انرژی از 29 خردادماه ۱۳۹۷ در تهران برگزار خواهد شد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو(پاون)، این همایش بین المللی توسط کمیته ملی انرژی جمهوری اسلامی ایران به‌مدت دو روز ازتاریخ ۲۹ تا ۳۰ خرداد‌ماه ۱۳۹۷ در سالن خلیج فارس نمایشگاه بین‌المللی تهران برگزار می‌شود.
این همایش که یکی از بزرگترین گردهمایی‌های مدیران و متخصصان حوزه انرژی کشور محسوب می شود، با تمرکز بر موضوعات سیاستی و کاربردی بخش انرژی دوازدهمین دوره خود را با شعار «سامانه‌های خلاق در زنجیره انرژی- آب- محیط زیست » با حضور اساتید و صاحبنظران برجسته بین المللی و داخلی، مشتمل بر بخش‌های ارائه مقالات، کارگاه‌های آموزشی، سخنرانی‌های کلیدی و میزگردهای تخصصی برگزار می‌کند.
محورهای این همایش را می توان، اقتصاد سبز و حکمرانی خوب، سامانه‌های هوشمند انرژی، تغییرات اقلیم، انرژی‌های تجدیدپذیر، کارایی انرژی، شیرین‌سازی آب، انرژی‌های آبی، مدیریت و سیاست‌های محیط زیستی، مسئولیت ها و پذیرش و پذیرش اجتماعی، تاب آوری در سامانه های آب و انرژی، شهرهای هوشمند، همکاری منطقه‌ای و بین‌المللی، سامانه‌های پیشرفته تبدیل پایدار انرژی، مقررات گذاری و مقررات زدایی، توسعه نظام‌های مالی، بازار‌های آب و انرژی و مدیریت بهم پیوسته محیط زیست، آب وانرژی عنوان کرد.
همچنین هم‌زمان با برگزاری همایش، نمایشگاه جانبی نیز برگزار خواهد شد که فرصتی برای شرکت‌ها و موسسات فعال در حوزه انرژی جهت ارائه آخرین دستاوردهای خود بوده و در یک فضای علمی مورد توجه مخاطبان قرار خواهد گرفت.
محققان، متخصصان و مدیران بخش انرژی می‌توانند مقالات خود را با توجه به محورهای همایش تهیه و به دبیرخانه همایش بین المللی انرژی ارسال نمایند.

  • خبرنگار: حمید محجوب
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر