بخش آب
1397/03/20 10:25:58
عضو کمیسیون انرژی مجلس در گفت وگو با پاون:
رسانه‌ها نقش بسزایی در فرهنگ مصرف درست آب و برق در جامعه دارند
عضو کمیسیون انرژی مجلس بر درست مصرف کردن آب و برق به‌ویژه در تابستان جاری و نقش مهم رسانه‌ها در فرهنگ سازی آن در جامعه تاکید کرد.
سکینه الماسی عضو کمیسیون انرژی و نماینده مردم دیر، کنگان، جم و عسلویه در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)، درباره کم بارشی‌ها و لزوم اهمیت صرفه‌جویی در آب و برق تابستان سال جاری اظهار داشت: متاسفانه با توجه به اینکه در نیمه دوم سال گذشته یعنی پائیز و زمستان از لحاظ بارش به وضعیت مطلوب دست پیدا نکردیم و ذخایر مخازن دچار کمبود است، می طلبد که مردم عزیزمان در صرفه جویی آب و برق اهمیت ویژه‌ای بدهند.
وی ادامه داد: البته این را هم باید گفت که اوایل امسال بارش‌های خوبی داشتیم که تا حدودی کمبودها را برطرف کرده است، ولی مهم این است که در همه حال بایستی در صرفه جویی و درست مصرف کردن اهتمام جدی داشته باشیم.
عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه باید قدر نعمات الهی را به‌خوبی بدانیم، اضافه کرد: نعمت آب و برق متعلق به آیندگان ما نیز بوده و باید در حفظ این سرمایه عظیم خدادادی کمر همت بسته و الگوی صرفه‌جویی را در جامعه انتشار بدهیم.
الماسی با اشاره به اینکه لازم است رسانه ها در جهت فرهنگ سازی درست مصرف کردن در جامعه کمک حال وزارت نیرو باشند، تاکید کرد: با توجه به شرایط پیش آمده در حوزه آب بخاطر کم بارشی و اینکه ضرورت دارد مردم در مصرف آب و بر دقت لازم را به‌عمل آورند، از این رو رسانه‌ها می توانند نقش مهمی برای توصیف و اطلاع‌رسانی این شرایط برای ملت عزیزمان ایفا کنند تا ان شاالله با مدیریت مصرف بتوانیم ایام تابستان را که اوج مصرف در سال به‌شمار می‌رود، بدون مشکلی پشت سر بگذاریم.

  • خبرنگار: حمید محجوب
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر