بخش برق
1397/03/21 13:11:00
افزایش توان مانور عملیاتی در شبکه برق کلانشهر اهواز
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق اهواز گفت: با هدف افزایش توان مانور عملیاتی و کاهش مدت زمان خاموشی با اعتباری بالغ بر 4 میلیارد ریال تعداد 223 دستگاه کلید جداساز در شبکه برق کلانشهر اهواز نصب شد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، حسن کریمی با اشاره به اهمیت حفظ پایداری شبکه برق بیان داشت: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده در تلاش هستیم تا شبکه برق این کلانشهر را در مسیر دو استراتژی هدایت نماییم که در کوتاه مدت پایداری شبکه در تابستان جاری و در درازمدت تحقق 99 دقیقه خاموشی در سال به ازای هر مشترک است.
وی در ادامه افزود: صنعت برق عنصری حیاتی در زندگی مردم استان خوزستان و شهر اهواز است که علاوه بر وابستگی همه صنایع به آن، نقش مهمی در تامین دمای مطبوع منازل مردم نیز برعهده دارد، لذا حفظ پایداری و همچنین جلوگیری از قطعی برق و کاهش مدت زمان خاموشی بسیار مهم و ضروری است که در این راستا تاکنون تعداد 223 کلید جداساز در نقاط مختلف شبکه توزیع برق این کلانشهر نصب شده است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق اهواز اعتبار اختصاص یافته به این پروژه را 4 میلیارد و 460 میلیون ریال برآورد کرد.
حسن کریمی با اشاره به برنامه کاهش ساعات کاری ادارات بیان داشت: تجربه موفق سال‌های گذشته در بحث مدیریت مصرف برق باعث شده این مسیر از 19 خرداد ماه سال جاری تا 15 شهریور پیگیری و استانداری خوزستان نیز این اختیار را به ما داده است تا با سازمان‌ها و اداراتی که الگوی مصرف را رعایت نمی کنند برخورد قانونی صورت پذیرد.
 
  • خبرنگار: علیرضا شکرخدایی
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر