بخش برق
1397/03/22 10:50:46
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان یزد عنوان کرد؛
پیش‌بینی پیک مصرف استان یزد به رقم 1600 مگاوات
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان یزد از پیش بینی پیک مصرف کل استان به رقم 1600 مگاوات انرژی برق در تابستان امسال خبر داد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "محمدرضا صحتی" در حاشیه نشست هم‌اندیشی مدیریت مصرف در ساختمان‌های اداری از پیش‌بینی  پیک مصرف کل استان به رقم 1600 مگاوات انرژی برق در تابستان امسال خبر داد و گفت: سال گذشته با همکاری ادارات استان و جابجایی ساعات اداری، 20 مگاوات در مصرف برق صرفه‌جویی شد.
این مسئول اضافه کرد: سال گذشته پیک بار کل استان 1430 مگاوات بوده و در بیست و یکم خرداد به رقم 1420 مگاوات رسیده است.
وی با اشاره به اینکه پیش بینی می شود امسال دو برابر سال گذشته با مشارکت ادارات صرفه جویی صورت گیرد، اضافه کرد: از مدیران انرژی شرکت ها و ادارات خواسته ایم در پایان ساعت اداری سیستم سرمایشی را خاموش کنند و ما هم ضمن کنترل و نظارت بر آن، متخلفین را شناسایی و به استانداری اعلام خواهیم کرد.
این مسئول در صنعت برق از مشترکان یزدی خواست با مصرف بهینه برق به خصوص در ساعات پیک بار روز استان "ساعات 14-12 و ساعات پیک شب  24-20 در تامین برق مطمئن، صنعت برق را همراهی کنند.
محمدمیرشمس 
مدیر دفتر مدیریت مصرف شرکت توزیع نیروی برق استان یزد هم در جمع مدیران انرژی ادارات اذعان کرد: رشد مصرف انرژی برق کشور در سال 96 به میزان 6.88 درصد رسیده است که در ده سال اخیر بی‌سابقه بوده است.    
وی داشتن استراتژی در سازمان برای بهینه سازی مصرف انرژی را ضروری خواند و گفت: اطلاع‌رسانی و یاد آوری و آموزش مزایا و ضرورت و روش‌های بهره‌وری انرژی به کارکنان در شرایط فعلی اهمیت بسزایی دارد.
میرشمس لحاظ کردن الزامات بهینه سازی مصرف انرژی در خرید تجهیزات جدید و انجام ممیزی انرژی در سازمان را متذکر شد و گفت: کنترل درجه دما اتاق کار پرسنل بین 26-24 درجه سانتیگراد، بسته بودن پنجره‌ها در زمان کار سیستم‌های سرمایشی، استفاده از کلیدهای زمان‌بندی شده برای تطبیق شرایط محیطی و خاموش کردن تجهیزات هنگامی که مورد استفاده قرار نمی گیرند؛ از اقدامات عملی در بهینه سازی مصرف در بخش اداری است.
وی تغییر وضعیت اتوماتیک دستگاه ها به حالت آماده به کار، کنترل بازده مناسب در موتورها و سایر تجهیزات  و کنترل اتوماتیک جهت خاموش کردن تجهیزات در اوقات و ایام غیر کاری را از دیگر اقدامات عملی در بهینه سازی مصرف برشمرد.
مدیر دفتر مدیریت مصرف شرکت توزیع نیروی برق استان یزد تاکید کرد: جایگزینی لامپهای LED و کم مصرف به جای لامپهای هالوژن به میزان قابل توجهی مصرف برق را کاهش می دهد.
  • خبرنگار: حسن غفوریان
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر