بخش آب و فاضلاب
1397/03/21 14:41:14
بازدید رییس سازمان محیط زیست از تصفیه‌خانه فاضلاب شهر اراک
معاون رییس جمهوری و رییس سازمان محیط زیست در سفری یکروزه به استان مرکزی از تصفیه‌خانه فاضلاب و تالاب میقان اراک بازدید کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)؛ در بازدید دکتر عیسی کلانتری معاون رییس جمهور و رییس سازمان محیط زیست، دکتر سیدعلی آقازاده استاندار مرکزی و جمعی از مسئولان استانی از تصفیه خانه فاضلاب شهر اراک، خلیلی مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان ضمن ارائه گزارش مختصری از وضعیت اجرای طرح فاضلاب در شهر اراک گفت: تاکنون با اجرای بالغ بر 950 کیلومتر شبکه جمع آوری فاضلاب در سطح شهر اراک بیش از 95 درصد از مردم این شهر تحت پوشش خدمات جمع آوری فاضلاب شهری قرار گرفته‌اند و در صورت تخصیص اعتبارات تا پایان سال اجرای شبکه فاضلاب در شهر اراک به پایان می‌رسد.
 مدیرعامل شرکت آب فاضلاب استان مرکزی در ادامه با اشاره به تصفیه خانه‌های فاضلاب در دست بهره‌برداری شهر اراک اظهار داشت: شهر اراک دارای 3 تصفیه خانه فاضلاب است که 2 تصفیه خانه اول با ظرفیت 25 هزار و 80 هزار نفر به روش برکه تثبیت و سومین تصفیه خانه فاضلاب اراک با ظرفیت 250 هزار نفر به روش لجن فعال در دست بهره برداری است و طرح ارتقای سومین تصفیه خانه تا ظرفیت 350 هزار نفر در دست ساخت است و برنامه ریزی‌های لازم برای ساخت چهارمین تصفیه خانه فاضلاب شهر اراک به ظرفیت 350 هزار نفر انجام شده است.
 وی در ادامه با اشاره حجم پساب خروجی تصفیه خانه فاضلاب به ظرفیت 1000 لیتر در ثانیه تصریح کرد: پساب خروجی تصفیه‌خانه اراک دارای کیفیت مطلوب برای استفاده در بخش کشاورزی و صنعت است.
 فضای سبز 30 هکتاری محوطه تصفیه خانه فاضلاب شهر اراک که دارای 39 هزار اصله درخت غیر مثمر است از دیگر بخش‌های تصفیه خانه فاضلاب این شهر است که توسط معاون رییس جمهوری و رییس سازمان محیط زیست و استاندار مرکزی بازدید شد.
 گفتنی ست در این بازدید معاون رییس جمهوری و رییس سازمان محیط زیست ضمن تقدیر از خدمات شرکت آب و فاضلاب و تلاش‌های همکاران این شرکت از کیفیت پساب خروجی تصفیه خانه فاضلاب شهر اراک ابراز رضایت نمود.

  • خبرنگار: آزاده كرمي
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر