بخش آب و فاضلاب
1397/07/21 12:20:11
دهمین دوره جشنواره فراگیری نخستین واژه «آب» در سراسر کشور آغاز شد
دهمین دوره جشنواره فراگیری نخستین واژه «آب» با ابلاغ دستورالعمل و برنامه زمان‌بندی آن از سوی شرکت مهندسی آبفای کشور و با مشارکت فعال وزارت آموزش و پرورش در سطح مدارس ابتدایی سراسر کشور آغاز شد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، به دنبال برگزاری موفق نه دوره این جشنواره در سال‌های گذشته و با تشکیل کمیته برگزاری متشکل از شرکت مهندسی آبفای کشور، وزارت آموزش و پرورش، شرکت مدیریت منابع آب ایران، سازمان حفاظت محیط زیست و سمن‌های فعال در این حوزه در سطح ملی و نیز کمیته مشابه در سطح استان‌ها دستورالعمل و برنامه زمانی پیشنهادی به شرکت‌های آب و فاضلاب شهری و روستایی ابلاغ شد.
این جشنواره شامل نواختن زنگ آب با حضور مسئولان ملی و استانی، آموزش دانش آموزان و آموزگاران مقطع دبستان، راه اندازی تشکل حامیان آب، اجرای برنامه‌های هنری و نمایشی، برگزاری مسابفه سراسری آب= زندگی و سایر برنامه‌های متنوع در سطح مدارس است.
همچنین همزمان با اجرای جشنواره در سطح مدارس ابتدایی بویژه کلاس اولی‌ها، دوره آموزشی ویژه اولیا و مربیان نیز در برخی شهرها و مدارس برگزار خواهد شد.
گفتنی است در سال گذشته و همزمان با برگزاری نهمین دوره جشنواره 250 هزار دانش آموز، 21 هزار از مربیان و نیز 17 هزار از اولیای آموزش‌های لازم را دریافت کردند که با برنامه ریزی انجام گرفته و اختصاص ردیف بودجه خاص از سوی شرکت‌های آب و فاضلاب پیش بینی می‌شود این تعداد دوبرابر سال گذشته باشد.
همچنین در سال گذشته مراسم نمادین نواختن زنگ آب در 285 شهر و 3 هزار و 355 مدرسه ابتدایی نواخته شدو در سال 97 و از 19 آبان ماه همزمان با روز جهانی «علم در خدمت صلح و توسعه» این مراسم برگزار خواهد شد.

  • خبرنگار: مینا محمدی
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر