بخش آب و فاضلاب
1397/04/17 08:38:41
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر خبر داد:
وارد مدار شدن دو حلقه چاه برای حل مشکل کم‌آبی دشتستان/ ایجاد آب‌شیرین‌کن‌های موقت در منطقه
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر گفت: برای حل مشکل کم‌آبی در این شهرستان 11 حلقه چاه حفر می‌شود که دو حلقه تاکنون به بهره‌برداری رسیده است.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "کیقباد یاکیده" با بیان این خبر افزود: دو حلقه چاه دیگر با 70 درصد پیشرفت، هفته آینده به بهره‌برداری می‌رسد و بقیه چاه‌ها نیز به مرور حفر خواهد شد تا مشکل کم آبی دشتستان تا حدودی حل شود.
وی با بیان اینکه عمق هر چاه 120 متر است، ادامه داد: هر حلقه چاه می‌تواند 1700 متر مکعب آب تولید کند.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر با اشاره به اینکه بیشتر آب مورد نیاز دشتستان از خط آبرسانی کازرون استان بوشهر تامین می‌شود، بیان کرد: این خط که باید روزانه 80 هزار مترمکعب آب به این شهرستان منتقل می‌کرد حالا میزان آب آن کمتر از نصف شده و ما برای خدمت‌رسانی به مردم آب را نوبت‌بندی کردیم.
یاکیده گفت: برای جبران کمبود انتقال آب از خط کازرون اکنون آب و فاضلاب شهری و روستایی چند چاه نیز در دشتستان اجاره کرده و به دنبال ایجاد آب‌شیرین‌کن‌های موقت هم هستیم.
وی همچنین با اشاره به اینکه 60 درصد مردم استان از خط کوثر آب می‌گیرند، افزود: روزانه 200 هزار متر مکعب آب از این خط وارد استان می‌شود و تغییری در این میزان پیش نیامده است و مشکلی در این زمینه نداریم. همچنین روزانه 20 هزار متر مکعب آب از دو دستگاه آب‌شیرین‌کن و 20 هزار مترمکعب آب نیز از چاه‌های محلی برداشت می‌کنیم که این منابع به قوت خود باقی هستند.
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر تاکید کرد: باید باور کنیم که آب کم است و همه باید مصرف را مدیریت کنند تا کمتر دچار مشکل شویم.
  • خبرنگار: محمدرضا رزمجو
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر