بخش آب و فاضلاب
1397/04/20 12:35:31
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان:
هدررفت آب در شبکه توزیع استان اصفهان به 16 درصد رسیده است
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان گفت: هم‌اکنون متوسط هدررفت آب در شبکه توزیع استان اصفهان به حدود 16 درصد رسیده است.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، هاشم امینی در بازدید حمیدرضا جانباز از کارگاه تست کنتور آب اظهار کرد: در چند سال گذشته برخی از کنتورهای آب تا قبل از اینکه در اختیار مشترکین قرار بگیرند تست می‌شدند، اما در حال حاضر صد درصد کنتورها مورد تست قرار می‌گیرند.
وی افزود: با توجه به مجهزبودن کارگاه تست کنتور آبفای استان اصفهان و نیز برخوداری از نیروهای متخصص، کارگاه تست کنتور آبفای اصفهان به‌عنوان کارگاه تست کنتور مرجع در کشور شناخته می‌شود، به‌طوریکه هم اکنون برخی از استانهای کشور کنتورهای خریداری شده خود را جهت تست به کارگاه تست کنتور آبفای استان اصفهان ارسال می‌نمایند.
هاشم امینی با بیان اینکه تست لوازم کاهنده مصرف نیز در این کارگاه انجام می‌شود، خاطرنشان ساخت: درچند سال گذشته با توجه به اینکه آبفا استان اصفهان مردم را ترغیب به استفاده از تجهیزات کاهنده مصرف نموده، بدین خاطر قبل از اینکه تجهیزات کاهنده مصرف در اختیار مردم قرارگیرد در این کارگاه استاندارد بودن و میزان کاهش مصرف آب این تجهیزات تست می‌شود.
وی در خصوص فعالیت اکیپ نشت یابی تصریح کرد: در قسمتی از کارگاه تست کنتور، کارشناسان بهره برداری با بهره گیری از تخصص و تجربه، اقدام به تشخیص نشتی در انشعابات و شبکه آب می‌نمایند به گونه ایی که علاوه بر مهار حوادث در کوتاه‌ترین زمان ممکن، مناطقی که هدررفت آب آنها بیش از اندازه باشد اقدام به شناسایی نشتی وسپس مهار آن می‌نمایند.
امینی افزود: هدررفت آب در استان اصفهان در چند سال اخیر به‌دنبال فعالیت مستمر اکیپ نشت یابی، به حدود 16 درصد رسید، در حالیکه این رقم در سال 86 بیش از 32 درصد بوده است.
 

  • خبرنگار: سميرا خدري
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر