بخش برق
1397/04/20 19:07:27
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان فارس تاکید کرد:
صنایع بزرگ، نقش موثری در بهینه سازی مصرف برق دارند
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان فارس گفت: مصرف بهینه انرژی به وسیله صنایع نقش بسزایی در پیشبرد اهداف شرکت توزیع نیروی برق استان دارد ودر صورت اعمال موارد مدیریت مصرف و همکاری صنایع در تابستان با صنعت برق کمک شایانی خواهد بود.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، زینل قنبری، یکی از راهکارهای مهم در زمینه کنترل پیک بار تابستان را استفاده از ظرفیت صنایع بزرگ و جلب همکاری آنان درزمینه اجرای برنامه های مدیریت مصرف برق عنوان کرد و افزود: طرح ذخیره عملیاتی صنایع و کاهش و قطع برنامه ریزی شده از شیوه‌های همکاری با اداره برق است و اجرای این طرح و جابجایی زمان تولید ازسوی صنایع موجب می‌شود که بهترین تمهیدات درکاهش اوج مصرف برق در فصل تابستان به‌کار گرفته شود.
وی نقش صنایع درمدیریت پیک بار برق در تابستان را بسیار با اهمیت توصیف کرد و افزود: بیش از 51درصد برق در استان در بخش‌های صنعتی و کشاورزی، صرف تولید می‌گردد که نشان دهنده مناسب‌ترین شیوه استفاده از انرژی برق در این استان است.
این مقام مسئول با اشاره به مدیریت 19 مگاواتی مصرف برق صنایع بزرگ استان در تابستان سال 96 اظهارداشت: شرکت توزیع نیروی برق استان فارس امیدوار است با همراهی و مشارکت مشترکین صنعتی، برقی مطمئن و پایدار را به همه مشترکین و به‌ویژه صنایع درجهت رونق چرخه اقتصادی ارائه دهد.
قنبری، انتقال روزهای تعطیلی صنایع از روز جمعه به یکی از روزهای میانی هفته، استفاده از ژنراتور صنایع در زمان‌های پیک بار، انتقال تعطیلات تابستانی و تعمیرات سالانه در زمان پیک تابستان را از جمله راهکارهای مدیریت مصرف برق در بخش صنایع برشمرد و بیان داشت: جلب همکاری 207 واحد صنعتی درطرح تعطیلات تابستانی، پرداخت بیش از 6800 میلیون ریال به صنایع همکار وهمچنین ترویج استفاده از تکنولوژی های نوین از جمله سیاست های بهینه‌سازی مصرف این شرکت در سال 96 جهت صنایع استان بودند که خوشبختانه همگی محقق شدند.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان فارس ابراز امیدواری کرد: در تابستان امسال با پیگیری اجرای برنامه‌های پاسخگویی بار در بخش صنعتی بتوانیم در زمینه بهینه‌سازی مصرف انرژی برق گام های موثرتری برداریم.
  • خبرنگار: لیلا رحمان ستایش
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر