بخش برق
1397/04/23 11:11:00
مدیرکل روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت نیرو:
باید در روند مصرف آب و برق تجدیدنظر اساسی داشته باشیم/ حضور پررنگ شرکت‌های دانش بنیان در نمایشگاه برق مشهد
مدیرکل روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت نیرو گفت: بدمصرفی در طی سالیان اخیر وارد سبک زندگی ما شده و بایستی در روند مصرف آب و برق تجدیدنظر اساسی داشته باشیم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)، صدیقه ببران در حاشیه بازدید از سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی برق، الکترونیک، تجهیزات و صنایع وابسته مشهد با در حضور در جمع خبرنگاران با تاکید بر اینکه کاهش بی‌سابقه بارندگی‌ها بخش قابل توجهی از توان تولید نیروگاه‌های برق‌آبی را کاهش داده است، گفت: در این بین آب مورد نیاز برای نیروگاه‌های حرارتی هم به میزان کافی تامین نشده است و در نتیجه به همان میزان تولید انرژی در این حوزه نیز کاهش یافته است.
وی ضمن عذرخواهی از مردم بابت خاموشی‌های برق چند روز اخیر در کشور، تصریح کرد: شرایط تابستان امسال بسیار متفاوت است و در طی دو هفته آینده که با افزایش دما مواجه هستیم 
امیدواریم با یک عزم و مشارکت ملی و مدیریت مصرف از سوی مردم بتوانیم روزهای گرم پیش رو با مشکلات کمتری سپری کنیم.
مدیرکل روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت نیرو خاطرنشان کرد: تنها با صرفه‌جویی 10 درصدی می‌توانیم تابستان امسال را بدون خاموشی و مشکل سپری کنیم.
ببران با تاکید بر اینکه در اواخر هفته گذشته پیک مصرف برق به عدد بی‌سابقه 57 هزار مگاوات رسیده است، ادامه داد: در طی هفته گذشته رکورد مصرف برق برای سومین بار در تابستان امسال شکسته شد و به عدد بی‌سابقه 57 هزار و 97 مگاوات رسید که این مسئله حکایت از عدم مدیریت مصرف در کشور دارد.
وی با اشاره به اینکه 20 هزار مگاوات پیک مصرف مربوط به سیستم‌های سرمایشی است، اضافه کرد: بخش قابل توجهی از سیستم‌های سرمایشی یاد شده نیز مربوط به ادارات دولتی است و تغییر ساعات کار ادارات موجب شده تا سقف دو هزار مگاوات کاهش مصرف برق در زمان پیک به وجود آید.
مدیرکل روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت نیرو با تاکید بر اینکه در زمینه استفاده از آب و برق جامعه بدمصرفی هستیم، عنوان کرد: بدمصرفی در طی سالیان اخیر وارد سبک زندگی ما شده است و بایستی در زمینه مصرف این دو منبع مهم و حیاتی تجدیدنظر اساسی کرده و تمهیداتی جدی را برای مدیریت مصرف در دستور کار قرار دهیم.
ببران در بخش دیگری از سخنان خود برپایی نمایشگاه بین‌المللی برق، الکترونیک، تجهیزات و صنایع وابسته را مفید و مهم دانست و افزود: برپایی چنین رویداد بین‌المللی در توسعه کشور موثر خواهد بود و موجب رشد مبادلات بین بخش خصوصی و دولتی، معرفی مراکز خصوصی به بخش‌های دولتی و حتی معرفی توان داخلی بخش خصوصی به شرکت‌های خارج از کشور می‌شود.
وی با تاکید بر اینکه چنین نمایشگاه‌های زمینه آشنایی هر چه بیشتر بخش خصوصی و دولتی را فراهم می‌کند، ادامه داد: در این نمایشگاه شرکت‌های متعدد دانش بنیان در حال ارائه آخرین دستاوردهای خود هستند که با استفاده از توان داخلی خود می‌توانیم وابستگی به کشورهای خارجی را کمتر کنیم.
مدیرکل روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت نیرو خاطرنشان کرد: در شرایط فعلی اقتصاد کشور می‌توانیم با تکیه بر توان داخلی تحریم‌های دشمنان را بی اثر کرده و با اتکا به نیروی توانمند کشورمان به پیش برویم.

سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی برق، الکترونیک، تجهیزات و صنایع وابسته از  20 تا 23 تیرماه از ساعت 16 تا 22 در نمایشگاه بین‌المللی مشهد دایر است.

  • خبرنگار: رسول صادقی/ دبیر خبر
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر