بخش آب و فاضلاب
1397/05/17 10:03:00
تأمین آب شرب 4 روستا در شهرستان ساوجبلاغ استان البرز
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان البرزگفت: به منظور تأمین آب شرب و گذر از تنش احتمالی آب در روستاهای شهرستان ساوجبلاغ تعداد 4 حلقه چاه حفر، تجهیز و مورد بهره‌برداری قرارگرفت.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، عبدالحسین حسن زاده در این باره اظهار داشت: به منظور تأمین آب شرب مردم روستاهای کردان، لشگرآباد، عرب آباد کوه و قاسم آباد بزرگ از توابع شهرستان ساوجبلاغ تعداد 4 حلقه چاه با اعتباری بالغ بر 25 میلیارد و 549 میلیون ریال حفر، تجهیز به بهره برداری رسیده و کمبود آب شرب بیش از 17 هزار نفراز روستاییان عزیز برطرف شد و مردم این روستاها از نعمت آب شرب دائمی و پایدار بهره‌مند شدند.
وی در ادامه افزود: تأمین آب شرب 4 روستای مذکور به منظور رفع کمبود آب آشامیدنی روستاهای کردان با حفر و تجهیز یک حلقه چاه آب شرب به عمق 170 متر، احداث خط انتقال آب به طول 2150 متر، احداث شبکه برق و نصب مبدل با اعتبار 4000 میلیون ریال، لشگرآباد حفر و تجهیز یک حلقه چاه آب شرب به عمق 170 متر، احداث خط انتقال آب به طول 700 متر، احداث مخزن هوایی 200 متر مکعبی، احداث ساختمان تأسیسات، احداث شبکه برق و نصب مبدل با اعتبار 12 میلیارد ریال عملیاتی شده است.
همچنین در عرب آباد کوه حفر و تجهیز یک حلقه چاه آب شرب به عمق 156 متر، احداث خط انتقال آب به طول 1450 متر، احداث شبکه برق و نصب مبدل با اعتبار 4 میلیارد و 448 میلیون ریال و قاسم آباد بزرگ حفر و تجهیز یک حلقه چاه آب شرب به عمق 220 متر، احداث خط انتقال آب به طول 1200 متر، احداث ساختمان تأسیسات، دیوارکشی و محوطه سازی، احداث شبکه برق و نصب مبدل با اعتبار 5096 میلیون ریال در شهرستان ساوجبلاغ اجرا شده است.
حسن زاده تصریح کرد: امیدواریم با نگاه و توجه ویژه‌ای که به آبرسانی روستایی شده بتوانیم آب روستاهای تحت پوشش به‌صورت پایدار تأمین نماییم.
وی اضافه کرد: یکی از چالش‌های فعلی و آینده کشور نحوه مدیریت مصرف درآب است که با تغییراقلیم و کاهش نزولات آسمانی موجب پایین رفتن سطح آب سفره‌های زیرزمینی شده، که باید با فرهنگ سازی بهینه در زمینه مصرف آب و قلم زدن در این خصوص رسانه‌ای جمعی پتانسیل خوبی برای فرهنگ سازی هستند.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان البرز در پایان تاکید کرد: رویکرد نگاه و مصرف مردم به آب بایستی تغییر نماید و روستاییان عزیزبا مدیریت مصرف خود و همچنین گزارش انشعابات غیرمجاز در روستاها این شرکت را برای ارائه خدمات آبرسانی در شأن ومنزلت روستاییان عزیز یاری نمایند.

  • خبرنگار: سیدمهدی عطایی
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر