بخش آب و فاضلاب
1397/06/21 08:46:00
تسریع در اجرای پروژه‌های فاضلاب منتفع از تسهیلات بانک توسعه اسلامی در استان فارس
معاون مهندسی و توسعه ی شرکت مهندسی آبفای کشور که به اتفاق دو تن از مدیران این شرکت به استان فارس سفر کرده بود در جلسه‌ای با حضور مدیر عامل و مسئولان شرکت آبفا شهری این استان بر تسریع در اجرای پروژه های فاضلاب منتفع از تسهیلات بانک توسعه اسلامی در استان فارس تأکید نمود.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، شاهین پاکروح معاون مهندسی و توسعه شرکت مهندسی آبفا کشور که به اتفاق دو تن از مدیران این شرکت به استان فارس سفر کرده بود در جلسه ای با حضور مهندس محمد علی قلندری مدیر عامل، جمعی از معاونین ، مدیران و اعضاء PMU طرح های فاضلاب منتفع از تسهیلات بانک توسعه ی اسلامی در 6 شهر استان فارس، ضمن بررسی اقدامات صورت گرفته در اجرای این طرح های فاضلاب بر اتخاذ راهبردهای مناسب جهت پیشبرد اهداف و تسریع در عملیات اجرایی آن تأکید نمود.
بنابراین گزارش در جلسه مذکور مهندس پاکروح ضمن تأکید بررویکرد وزارت نیرو مبنی بر این موضوع که برای اجرای طرح های آب و فاضلاب نباید منتظر اعتبارات دولتی باشیم گفت: رویکرد وزارت نیرو بر جذب اعتبارات بخش غیر دولتی است که خوشبختانه شرکت آبفا استان فارس در این حوزه گام خوبی را برداشت و موفق به انعقاد تفاهمنامه ی همکاری با بانک توسعه اسلامی به منظور ایجاد تأسیسات فاضلاب در 6 شهر این استان شد که علاوه بر مزایایی چون حفظ محیط زیست و ارتقاء سطح بهداشت عمومی در این شهر ها ، کمک شایانی به حفظ منابع آب خواهد نمود .
وی با بررسی عملیات اجرایی پروژه های تصفیه خانه، خطوط انتقال و شبکه های جمع آوری فاضلاب در این 6 شهر ، بر اتخاذ راهبردهای عملیاتی و کاربردی به منظور استفاده حد اکثری در جذب اعتبارات و تسریع در عملیات اجرایی ایجاد تأسیسات فاضلاب براساس برنامه های زمانبندی تأکید نمود.
این گزارش حاکی است در این جلسه و پیش از سخنان معاون مهندسی و توسعه شرکت مهندسی آبفای کشور، محمد علی قلندری مدیر عامل شرکت آبفای استان فارس طی بیاناتی ضمن ابراز خرسندی از سفر پاکروح به این استان به تشریح وضعیت طرح های آب و فاضلاب در استان فارس و مسائل و چالش های موجود در این حوزه پرداخت.
وی در گزارشی اجمالی وضعیت اجرای طرح های فاضلاب منتفع از تسهیلات بانک توسعه ی اسلامی در استان را تشریح نمود.
در ادامه این جلسه فرهادی معاون مهندسی و توسعه و مهندس اردکانی مدیر pmu شرکت آبفای استان فارس به تشریح جزء به جزء اقدامات انجام شده پرداختند.

  • خبرنگار: کاوه ایروانی‌کشکولی
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر