بخش برق
1397/06/25 15:21:49
معاون شرکت برق منطقه‌ای گیلان:
خط دو مداره سیاهکلده به لاهیجان یک برقدار شد
معاون بهره‌برداری شركت سهامي برق منطقه‌اي گيلان، گفت: خط دو مداره سیاهکلده به لاهیجان 1 که به علت برخورد یک دستگاه کامیون از مدار خارج شده بود برقدار شد.
به گزارش پایگاه اطلاع وزارت نیرو(پاون)، بهروز قربانپور با اعلام این خب افزود: در پی برخورد یک دستگاه کامیون با دکل دو مداره خط 63 کیلوولت سیاهکلده به لاهیجان یک، دکل مربوطه روی جاده اصلی لاهیجان به لنگرود سقوط کرد و موجب اختلال در عبور وسایل نقلیه و ترافیک سنگین در این مسیر شد که خوشبختانه هیچگونه خسارت جانی در منطقه به همراه نداشت. پس از مطلع کردن گروه‌های اجرایی و مسئولان نیز بلافاصله اکیپ مربوطه با تمام تجهیزات مورد نیاز و در کمترین زمان ممکن به منطقه اعزام شدند.
قربانپور گفت: با توجه به اینکه پست لاهیجان 1 نقش مهمی در تامین برق شهرستان لاهیجان دارد به همین منظور با توجه به وجود خط سوم در پست لاهیجان 1، سریعاً نسبت به برقداری پست مذکور از طریق پست 230 کیلوولت عضدی رشت اقدام شد و به دنبال آن نسبت به قطع و اتصال زمین خط دو مداره سیاهکلده – لاهیجان 1 اقدام شد.
وی با تاکید بر اینکه حادثه فوق هیچگونه خاموشی برای مشترکا به همراه نداشته است، ادامه داد: این خط در سریع ترین زمان ممکن با تلاش بی وقفه گروه اعزامی و در مدت کمتر از 10 ساعت ترمیم و  خط دو مداره سیاهکلده به لاهیجان یک برقدار و به طور موقت به حالت نرمال برگشت.

  • خبرنگار: حسين اميدخواه
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر