بخش آب و فاضلاب
1397/06/25 11:21:00
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان خراسان شمالی خبر داد:
ورود بخش خصوصی برای توسعه شبکه جمع آوری فاضلاب شهر شیروان
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان خراسان شمالی از اخذ مجوز 750 میلیارد ریالی تسهیلات و جذب سرمایه بخش خصوصی برای توسعه شبکه جمع آوری فاضلاب شهر شیروان خبر داد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، غلامحسین ساقی رئیس هیات مدیره و مدیر عامل این شرکت گفت: بر اساس ماده 56 قانون الحاق موادی به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت این مجوز اخذ شده که امید است طی یک ماه آینده فراخوان جذب سرمایه گذار منتشر گردد.
وی اظهار کرد: با اخذ این مجوز و جذب سرمایه گذار بخش خصوصی 89 کیلومتر شبکه جمع آوری فاضلاب برای شهر شیروان اجرا می شود که جمعیت تحت پوشش فاضلاب این شهر به 100 درصد می رسد و در این محدوده حدود 31 هزار فقره انشعاب فاضلاب نصب خواهد شد.
ساقی افزود: مدت زمان اجرای این پروژه 24 ماه است و 6 ماه تنفس بازپرداخت اقساط دارد که بعد از اتمام زمان تنفس طی 4 سال این تسهیلات توسط دولت بازپرداخت می گردد.
وی با اشاره به اینکه در مجموع در شهر شیروان می بایست 161 کیلومتر شبکه جمع آوری فاضلاب اجرا شود، تصریح کرد : در حال حاضر از محل اعتبارات دولتی حدود 35 کیلومتر شبکه جمع آوری فاضلاب در شهر شیروان اجرا شده و حدود 37 کیلومترشبکه جمع آوری فاضلاب نیز در دست اجرا است.
  • خبرنگار: احمد حصاری
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر