بخش برق
1397/07/10 13:07:01
با حضور وزرای نیروی ایران و برق سوریه؛
تفاهم‌نامه احداث نیروگاه سیکل ترکیبی 540 مگاواتی لاذقیه سوریه به امضا رسید
با حضور وزرای نیروی ایران و برق سوریه، تفاهم‌نامه احداث نیروگاه سیکل ترکیبی 540 مگاواتی لاذقیه به همراه یک خط لوله انتقال گاز به ارزش 411 میلیون یورو میان گروه مپنا و موسسه تولید برق سوریه به امضا رسید.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، در جریان نشست رضا اردکانیان، وزیر نیروی جمهوری اسلامی ایران با زهیر خربوطلی، وزیر برق سوریه قرارداد احداث نیروگاه سیکل ترکیبی 540 مگاواتی لاذقیه به امضا رسید.
عباس علی‌آبادی، مدیرعامل گروه مپنا در حاشیه امضای این قرارداد به خبرنگار پاون گفت: قرارداد اجرای این طرح پیش از این برای نیروگاه سویدیه سوریه به امضا رسیده بود که به دلیل وقوع جنگ در این کشور اجرای این پروژه نیز متوقف شده بود.
وی افزود: بر اساس مذاکرات صورت گرفته موافقت شده بود محل این نیروگاه در شرایط صلح تعویض و به منطقه لاذقیه منتقل شود که در جریان مذاکرات امروز وزاری نیروی ایران و برق سوریه قرارداد راه‌اندازی این نیروگاه میان گروه مپنا و وزارت برق سوریه به امضا رسید.
علی‌آبادی ادامه داد: این قرارداد شامل ساخت یک نیروگاه سیکل ترکیبی540 مگاواتی در لاذقیه به همراه یک خط لوله انتقال گاز به ارزش 411 میلیون یورو است.


  • خبرنگار: رسول صادقی/ دبیر خبر
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر