بخش آب
1397/07/11 16:20:00
وزیر نیرو در حاشیه افتتاح رسمی نمایشگاه آب و فاضلاب:
تحریم‌ها "فرصت" است/ خوشبین هستم که مشکلات رفع شدنی است
وزیر نیرو گفت: تحریم ها و تهدیدها فرصت است و قطعا اتفاقات خوبی برای صنعت آب در راه است.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "رضا اردکانیان" در حاشیه افتتاح رسمی چهاردهمین نمایشگاه بین المللی صنعت آب و تاسیسات آب و فاضلاب در نشست با صنعتگران و تشکل‌های صنعت آب و فاضلاب، با بیان اینکه نقش قابل توجهی را برای موضوعی با عنوان "بحران اقتصادی" قایل نیستم، افزود: اصناف و گروه‌ها هر چقدر روی قالب‌بندی‌های اخلاقی کار کنند، توفیقمان در حل و فصل مشکلات اقتصادی بیشتر خواهد شد.
وی تصریح کرد: با توجه به ظرفیتی که در جامعه موجود است و پایبندی‌هایی که وجود دارد، به عنوان یک عضو دولت بسیار خوشبین هستم که مشکلاتمان رفع شدنی است.
وزیر نیرو افزود: دیوانسالاری پیچیده‌ای که هم اکنون جاری است بسیار نسبت به اوایل انقلاب باتجربه‌تر شده است. ممکن است کشور ما در امور اجرایی چهل ساله باشد، اما سن دیوانسالاری موجود در کشور به دو برابر این تجربه رسیده است.
اردکانیان اظهار کرد: از این بابت تحریم‌ها به عنوان یک فرصت محسوب می‌شود که فضای عمومی آماده است تا به بهانه شرایط خاص و مکانیسم‌های خاص، یک سری میان‌بر انتخاب کنیم.
وی با بیان اینکه شرایط عمومی آماده فعالیت بخش خصوصی در صنعت آب است، ادامه داد: در حال حاضر سازوکارهای خوبی تدارک دیده شده تا هم در دولت، کمیته‌ها و کمیسیون‌ها، هم در مجلس و مهمتر از همه امکان اجازه‌ای که مقام معظم رهبری به سران سه قوه داده اند، بتوانیم فعالیت کنیم.
اردکانیان تصریح کرد: در این دو راهی موجود که همه ما به نوعی در آن قرار گرفته ایم، از رفتن به مسیرهای فرعی، فردی، شخصی، شرکتی خاص و سازمانی پرهیز کنیم، چرا که قطعا منافع فردی ما در منافع جمعی حاصل خواهد شد تا با بهره‌گیری از این مکانیسم‌ها و ساختارها یکسری مشکلات مزمن موجود در نظام اجرایی به‌ویژه در آب و برق برطرف کنیم.
وزیر نیرو با بیان اینکه قطعا اتفاقات خوبی نظیر توانمندی‌ها و ظرفیت‌های موجود که در نمایشگاه صنعت آب و فاضلاب قابل مشاهده است، رخ خواهد داد، ادامه داد: موضوع نیازهای ارزی، منابع ریالی و تغییرات احتمالی سازوکارهایی که نیاز به مجوزهای خاص دارد در حال برنامه ریزی است.
وی ادامه داد: وزارت نیرو اخیرا با تصمیم دولت به عنوان مسئول کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور روسیه و جمهوری فدرال آلمان شده که هر کدام به دلایل متفاوتی عرصه‌های کار بیشتری را برای فعالیت های برون مرزی ایجاد می کند.
اردکانیان تصریح کرد: همکاری نزدیک‌تر با کشورهای همسایه یکی از اولویت‌های دولت و سیاست‌های کلی است و بنا هست که ارتباطات را توسعه دهیم و از فرصت‌ها و بازاری که وجود دارد، بهره بگیریم.

 
  • خبرنگار: حمید ثریانی/ دبیر خبر
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر