بخش برق
1397/07/13 15:07:00
صادق زاده در نشست کشورهای حاشیه اقیانوس هند عنوان کرد؛
علاقمندی ایران به جذب سرمایه‌گذاری خارجی در زمینه انرژی‌های تجدیدپذیر
رئیس سازمان ساتبا از علاقه ایران نسبت به جذب سرمایه‌گذاری خارجی به منظور صادرات برق تجدیدپذیر و پاک علاوه بر تامین نیاز داخلی اعلام خبر داد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، سیدمحمد صادق‌زاده، معاون وزیر نیرو و رئیس سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری انرژی برق (ساتبا) که به عنوان نماینده کشورمان در دومین نشست کشورهای حاشیه اقیانوس هند (آیورا) شرکت کرده است، در این نشست به بیان سیاست‌ها و برنامه‌های کشورمان در زمینه توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر و انتقال و توسعه فنآوری و جذب سرمایه گذاری خارجی در این زمینه پرداخت.
صادق زاده در این نشست به استقبال سرمایه‌گذاران و به بهره‌برداری رسیدن ۸۵ نیروگاه مگاواتی و ۲۰۰۰ نیروگاه کوچک مقیاس و در دست ساخت بودن همین تعداد نیروگاه دیگر طی دو سال اخیر در کشور اشاره کرد.
رئیس سازمان ساتبا در این نشست اعلام کرد: ۱۱ خط تولید تجهیزات انرژی‌های تجدیدپذیر از جمله ۵ خط تولید پانل‌های خورشیدی و ۲ خط تولید نیروگاه‌های بادی و تعداد دیگری در زمینه سایر تجهیزات اصلی در کشورمان ایجاد شده است.
در این نشست رئیس سازمان ساتبا برای جذب سرمایه‌گذاری خارجی به منظور صادرات برق تجدیدپذیر و پاک علاوه بر تامین نیاز داخلی اعلام آمادگی کرد.
لازم به توضیح است کشورهای حاشیه اقیانوس هند شامل ۲۱ کشور است که یک سوم جمعیت جهان را شامل می شوند و طی سال‌های اخیر استقبال بسیار گسترده‌ای از توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر داشته‌اند.

  • خبرنگار: رسول صادقی/ دبیر خبر
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر