بخش برق
1397/08/12 12:47:00
معاون برق و انرژی وزیر نیرو در نشست چالش‌ها و راهکارهای صادرات صنعت برق عنوان کرد:
لزوم طراحی سازوکار برای افزایش صادرات انرژی/ با همفکری صنعتگران برق نقشه راه توسعه صادرات را مشخص می‌کنیم
معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی با اشاره به لزوم افزایش صادرات انرژی در سال آتی گفت: برای افزایش صادرات باید سازوکارهایی در نظر گرفته شود.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، همایون حائری در نشست بررسی چالش ها و راهکارهای تحقق اهداف صادراتی صنعت برق کشور که در حاشیه هجدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت برق کشور برگزار شد، ضمن قدردانی از حضور فعالان این حوزه گفت: در بخش صادرات تجهیزات در کشور قابلیت های مناسبی داریم اما نیازمند سازوکارهایی برای توسعه صادرات هستیم تا سازندگان داخلی بتوانند از این ساز و کار بهره برداری کنند.
وی اظهار کرد: بیشترین صادرات کشور در سال 95 مربوط به صنعت برق بوده که رقمی معادل 2.7 میلیارد دلار را نشان می دهد، اما پتانسیل ها در صنعت برق کشور نشان می دهد که می توانیم اعداد صادراتی این بخش را افزایش دهیم و این افزایش صادراتی با حمایت دولت از سازندگان داخلی و تسهیل مبادلات بانکی صورت می گیرد.
حائری با اشاره به گزارش روز گذشته سندیکای صنعت برق عنوان کرد: این گزارش از جمله برنامه هایی است که برای تغییر، تفکر و استراتژی مد نظر قرار خواهد گرفت.
معاون وزیر نیرو با بیان اینکه صادرات کشور در زمینه تجهیزات برقی بسیار پر رنگ بوده است، افزود: افزایش صادرات در این بخش در شرایط کنونی کشور می‌تواند بسیار کمک کننده باشد و امیدواریم با کمک یکدیگر بتوانیم در این زمینه پیشرفت کنیم.
وی با اشاره به اینکه سال آینده، سال صادرات انرژی است، تاکید کرد: اقدامات مناسبی در زمینه صادرات انرژی صورت گرفته است و اکنون هاب انرژی منطقه هستیم و همانطور که وزیر نیرو روز گذشته اعلام کرد، در بخش انرژی های نو نیز ساز وکارهای را در نظر گرفتیم که سرمایه‌گذاران بتوانند بخشی از انرژی خود را صادر کنند.
وی در پایان گفت: در زمینه صادرات انرژی دستور کارهای منسجمی دریافت می‌کنیم اما نیاز است که با همفکری شما نقشه راه را مشخص کنیم.
 

  • خبرنگار: رسول صادقی/ دبیر خبر
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر