بخش برق
1397/08/13 12:43:00
تازه‌های نمایشگاه هجدهم صنعت برق؛
تولید کابل‌­های فشار قوی زیرزمینی بدون نیاز به احداث تونل
یک شرکت داخلی فعال در زمینه سیم و کابل، نسل جدید کابل‌­های فشار قوی با روکش کور­گیت(coregate) در رنج­‌های ولتاژی مختلف تولید بدون نیاز به اجرای تونل را ارائه کرده است.
 
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، احداث شبکه‌­های برق با کابل فشار قوی نیاز به حفر تونل داشته و از آنجا که عملیات حفاری در کشور بسیار هزینه بر بوده این اقدام در صورتی مقرون به صرفه است که تونل عبوری کابل فشار قوی به صورت تونل انرژی (عبور کانال­‌های آب، برق، گاز، مخابرات و ...) مورد بهره‌­برداری قرارگیرد.
شرکت سیم و کابل ابهر با تکیه بر توانمندی داخلی اقدام به بومی­‌سازی تکنولوژی ساخت انواع کابل­‌های فشارقوی با روکش کورگیت در رنج‌­های ولتاژی مختلف کرده است.
صبوری قائم مقام مدیرعامل و عضو هیات مدیره شرکت در این خصوص گفت: این شرکت از سال 73 شروع به فعالیت کرده و تاکنون تمامی کابل‌­های فشارقوی و متوسط از رنج ولتاژی 66 کیلوولت به بالا در کشور تولید می­کند.
وی افزود: با توجه به هزینه­‌های بالای حفاری تونل در کشور و عدم امکان حفر آن در نقاطی از شهرهای پر­جمعیت و متراکم از جمله تهران این شرکت اقدام به تولید انواع کابل­‌های فشارقوی با رنج ولتاژی66، 132، 230 و 400 کیلوولت با روکش کورگیت کرده است.
صبوری تصریح کرد: کابل‌­های مذکور این قابلیت را دارند که با حفر یک کانال ساده و دفن کابل زیرخاک با هزینه بسیار کمتر مورد بهره‌­برداری قرار گیرند.
وی اضافه کرد: کابل‌­های تولیدی این شرکت از قابلیت اسکن آنلاین به منظور عیب‌­یابی برخوردار هستند.

  • خبرنگار: رسول صادقی/ دبیر خبر
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر