بخش آب و فاضلاب
1397/08/14 14:27:15
امضای تفاهم‌نامه ترویج فرهنگ صرفه‌جویی بین شرکت آبفا و آموزش و پرورش فارس
مدیرعامل شرکت آبفای استان فارس طی جلسه‌ای با مدیرکل اداره آموزش و پرورش این استان، در زمینه ترویج فرهنگ صرفه جویی و مصرف بهینه آب در مدارس استان فارس، تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان فارس با اشاره به ضرورت اجرای برنامه‌های آموزشی و فرهنگی و استفاده از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های آموزش و پرورش در توسعه و ترویج فرهنگ صرفه‌جویی و اصلاح الگوی مصرف آب در سطح شهرهای استان گفت: همزمان با سیزدهم آبان، تفاهم‌نامه همکاری فرهنگی و آموزشی در زمینه ترویج فرهنگ مصرف بهینه آب و اشاعه اصول صرفه‌جویی در مصرف در میان دانش آموزان مدارس سراسر استان فارس برای مدت یک‌سال بین شرکت آبفا و اداره آموزش و پرورش استان فارس به امضا رسید.
"محمد علی قلندری" با ابراز امیدواری از اثرات مثبت این تفاهم‌نامه افزود: بروز ادواری پدیده خشکسالی در استان فارس، افت روان آبها و برداشت بی رویه و بدون ضابطه از منابع آب زیرزمینی استان، مرگ آبخوان‌ها و از طرفی افزایش جمعیت و در نتیجه افزایش تقاضا، از مهم‌ترین مشکلات حال حاضر در عرصه تأمین آب شرب مردم است.
وی خواستار مشارکت همگانی در مقوله مدیریت مصرف و کاهش اثرات ناشی از بحران کم آبی شد و تنها راه مدیریت شرایط کنونی را مدیریت مصرف، تقاضا و همچنین صرفه‌جویی در مصرف آب عنوان کرد.
"عسگر نجفی" مدیرکل آموزش‌وپرورش استان فارس نیز، همکاری بین شرکت آبفا و اداره آموزش و پرورش این استان را مثبت خواند و بحران کم آبی در کشور را یک دغدغه ملی توصیف کرد.
وی با تأکید بر این‌که آموزش و پرورش می‌تواند در راستای رسالت خود شهروندان خوب و مسئولیت پذیری را پرورش و به جامعه تحویل دهد، افزود: آموزش و پرورش یک دستگاه عمومی فراگیر است که بستر مناسبی برای فرهنگ سازی در راستای اهداف مهم کشور است.
مدیرکل آموزش‌وپرورش استان فارس خاطر نشان کرد: اگر این فرهنگ‌سازی‌ها در آموزش و پرورش باشد در جامعه فراگیر خواهد شد، بنابراین بدیهی است اگر دانش صرفه جویی در مصرف آب و فرهنگ مصرف بهینه آن در سنین کودکی در افکار انسان نهادینه شود، این فرهنگ سازی می تواند در آینده اثرات مطلوبی در جامعه داشته باشد.
  • خبرنگار: مهراب بهنام
  • منتشر کننده: حمید ثریانی/ دبیر خبر