بخش برق
1397/08/14 15:11:45
با حضور مدیرکل دفتر نظارت بر توزیع شرکت توانیر صورت گرفت؛
رونمایی از 3 سامانه جدید برقی در استان قم
سه سامانه جدید در حوزه بهره‌برداری شرکت توزیع برق استان قم شامل اسکادا، ارتباط سامانه 121 و GIS در دیسپاچینگ و نرم افزار PM در امور نت با حضور مدیر کل دفتر نظارت بر توزیع شرکت توانیر رونمایی شد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، مدیرکل دفتر نظارت بر توزیع شرکت توانیر با بیان این که شرکت توزیع نیروی برق استان قم به جهت مدیریت مناسب در چندین طرح توسعه بهره وری ملی به عنوان پایلوت شرکت توانیر انتخاب شده است، بر لزوم توسعه و استفاده از سامانه اطلاع رسانی مجازی با استفاده از اپلیکیشن های موبایلی در جهت افزایش رضایت مندی مشترکین تاکید کرد.
"مسعود صادقی" رسالت دفتر نظارت عالیه توانیر را تمرکز بر فعالیت‌های بهره برداری شرکت‌های توزیع برق کشور دانست و افزود: تیم مجربی از کارشناسان در حوزه های مختلف تشکیل شده است تا بر اساس برنامه‌ریزی سالانه و گاها بیش از یک‌بار در سال میزان و سطح بهره برداری شرکت های توزیع برق کشور را بررسی کنند.
وی مسئله اطلاع رسانی به مشترکان توسط شرکت‌های توزیع برق کشور را مورد توجه قرار داد و عنوان کرد: استفاده از بسترهایی چون سامانه پاسخگویی به مشترکان، سامانه ارتباطی 121 و GIS و استفاده از اپلیکیشن‌های تلفن همراه در توسعه این مسئله نقش بسزایی خواهد داشت.
صادقی همچنین به لزوم افزایش بهره وری در شرکت های توزیع اشاره کرد و ادامه داد: تغییر استراتژی های مدیریتی، کاربردی سازی سرمایه گذاری ها و نیز بهبود استفاده از سرمایه و ظرفیت های موجود می تواند در توسعه بهره وری شرکت های توزیع، تاثیر قابل توجهی داشته باشد.
وی راه اندازی سامانه اسکادا، سامانه ارتباط 121 و GIS در امور دیسپاچینگ و نرم افزار PM در امور نت در استان قم را از توفیق‌های مهم  و قابل توجه این استان دانست و خواستار استمرار حرکت پویا و توسعه محور شرکت توزیع نیروی برق استان قم شد.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان قم نیز با اشاره به برخی ویژگی‌های این استان و شرایط خاص آن اظهار داشت: بیش از 1000 هکتار بافت فرسوده در استان قم، شبکه توزیع برق را در بر گرفته که بازسازی آن ضروری است.
"مهدی آهنین پنجه" همچنین معضل آلودگی هوای قم با پدیده ریزگردها را مورد توجه قرار داد و افزود: به‌دلیل بروز حدود 112 روز پدیده ریزگرد در هوای استان و گرمای هوا به ویژه در فصل تابستان فشار بالایی به شبکه توزیع برق در استان قم وارد می‌شود.
وی مشترکین برق قم را بیش از 553 هزار مشترک عنوان کرد و ابراز داشت: در سال گذشته 3 هزار و 337 میلیون کیلو وات ساعت و در شش ماهه سال جاری 2 هزار و 45 میلیون کیلو وات ساعت انرژی به مشترکان فروخته شده است که با تمهیدات صورت گرفته و اجرای طرح جهادی، میزان تلفات برق در استان از 15.5 درصد به 10.23 درصد در پایان سال 96 رسید که در تلاش هستیم میزان تلفات در سال جاری به 10 درصد کاهش برسد.
  • خبرنگار: مهدي غروري
  • منتشر کننده: حمید ثریانی/ دبیر خبر