بخش آب
1397/08/19 16:02:12
معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای اصفهان خبر داد:
کاهش 81 درصدی ذخیره آب سد زاینده‌رود
معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای اصفهان از کاهش 81 درصدی ذخیره آب سد زاینده‌رود نسبت به حجم ذخیره شده در بلندمدت خبر داد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "حسن ساسانی" با اشاره به اینکه پارسال در بازه زمانی مشابه حدود 164 میلیون مترمکعب آب در مخزن سد ذخیره شده بود، افزود: ذخیره کنونی سد زاینده رود به 126 میلیون و 606 هزار متر مکعب کاهش یافته است.
وی ادامه داد: متوسط ورودی این سد اکنون 7.3متر مکعب بر ثانیه و خروجی از آن 11 متر مکعب بر ثانیه است.
ساسانی با بیان این که میانگین بارش‌ها در ایستگاه شهر اصفهان از ابتدای مهر تا نوزدهم آبان ماه 97 به 16.5 میلی‌متر رسیده است، اظهار کرد: این میزان بارش برای کاهش شدت خشکسالی در استان مؤثر نخواهد بود.
معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای اصفهان، بارش‌های غرب استان را در بهبود شرایط خشکسالی موثر دانست و تصریح کرد: در ایستگاه چلگرد از ابتدای مهرماه تا کنون کل بارش‌ها به 75 میلی‌متر رسیده که نسبت به میانگین بارش‌های بلندمدت 30 درصد کاهش را نشان می‌دهد.
معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای اصفهان با تأکید بر این که در سال آبی گذشته هیچ بارشی به صورت برف در این ایستگاه نداشتیم، خاطرنشان کرد: امیدواریم بارش‌ها در سال آبی جدید ادامه یابد.
  • خبرنگار: پرستو ایران‌پور
  • منتشر کننده: حمید ثریانی/ دبیر خبر