بخش اخبار بين الملل وزارت نيرو
1397/08/20 15:57:00
وزیر نیرو در نشست با هیئت اقتصادی آلمانی:
ایران ظرفیت انرژی‌های تجدیدپذیر را 3000 مگاوات افزایش می‌دهد/ سفر هیئت اقتصادی آلمان، نقطه عطف توسعه همکاری‌ها با ایران
وزیر نیرو در نشست با هیئت آلمانی گفت: دولت ایران مصمم است تا سال 2021 میلادی حدود 3000 مگاوات به ظرفیت تجدیدپذیرها در کشور اضافه کند.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، «رضا اردکانیان» پیش از ظهر امروز یکشنبه به عنوان مسئول ایرانی کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی جمهوری فدرال آلمان و جمهوری اسلامی ایران با "زیگمار گابریل"، وزیر پیشین امور خارجه آلمان و هیئت اقتصادی همراه وی متشکل از سفیر آلمان و مدیران عامل و نمایندگان برخی شرکت‌های کوچک و متوسط آلمانی دیدار کرد.
رضا اردکانیان در این نشست اظهار کرد: این دیدار در شرایط حاضر، از یک سو پیام مثبتی از سوی آلمان به حفظ ظرفیت‌های همکاری اقتصادی با جمهوری اسلامی ایران قلمداد مي شود و از سوی دیگر نقطه روشنی برای همکاری در حوزه برق و انرژی به‌ویژه انرژی‌های تجدیدپذیر و بخش آب و برق محسوب می‌شود.
اردکانیان تصریح کرد: وزارت نیرو و دولت به طور جدی در صدد رفع برخي مشکلات پیش آمده مي باشد و ما امیدوار هستیم که همکاری ها در زمینه هاي مختلف با جديت دنبال شود.
"زیگمار گابریل" وزیر خارجه سابق آلمان نیز با اشاره به شرایط اقتصادی حاکم در ارتباط با ایران گفت: روابط موجود اقتصادی کنونی، مطابق میل آلمان نیست.
وی افزود: امیدواریم این سفر نقطه عطفی برای پیشرفت و توسعه بیشتر روابط اقتصادی کشورهای ایران و آلمان باشد.
وزیر خارجه سابق آلمان با بیان اینکه به‌رغم سختی‌های موجود در شرایط فعلی، علاقه زیادی برای همکاری بین ایران و آلمان وجود دارد، اطمينان خاطر داد تا موضوع برگزاري اجلاس کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و آلمان رابا فوريت مورد پيگيري قرار دهد.

 
  • خبرنگار: حمید ثریانی/ دبیر خبر
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر