بخش آب
1397/09/13 12:45:00
رییس جمهوری در جمع مردم شاهرود:
آب مهمترین موضوع کشور و استان سمنان است
رییس‌جمهوری در جمع مردم شاهرود تاکید کرد موضوع آب موضوعی ملی و مهم‌ترین مشکل استان سمنان است که باید برای آن فکر جمعی کرد.
 
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، حجت الاسلام و المسلمین "حسن روحانی" که صبح امروز در اولین روز از سفر به استان سمنان در جمع مردم شاهرود سخن می‌گفت، با اشاره به اینکه کشور در معضل کم آبی است و این مساله تقریبا در تمام استان های کشور وجود دارد، افزود : امسال باران رحمت الهی بیش از گذشته بر ما نازل شد و امیدواریم در بقیه سال آبی هم شاهد این رحمت الهی باشیم.
روحانی با بیان اینکه مسأله آب مهمترین موضوع کشور و استان سمنان به‌شمار می‌رود و یک مسأله عمومی ملی است که باید برای حل آن برنامه‌ریزی و فکر کنیم، گفت: نیاز داریم که آب را از حاشیه به مرکز کشور بیاوریم تا بتوانیم بخشی از نیازها را برطرف کنیم، ‌البته نخواهیم گذاشت محیط زیست در دیگر استان‌ها به خطر افتاده و مردم دچار مشکل شوند.
رئیس جمهور با بیان اینکه در جلسات متعدد با حضور وزرا و مسئولان محیط زیست حل مسأله آب استان سمنان مورد بررسی قرار گرفت، اظهار داشت: مشکلات انتقال آب از شمال ایران به استان سمنان از نظر دولت حل شده است و پیش‌بینی‌های لازم انجام شده تا مردم این استان از آب مورد نیاز برای آشامیدن و صنعت برخوردار باشند و در عین حال هیچ خطری از لحاظ محیط زیست برای استان‌های دیگر هم به‌وجود نیاید.
روحانی اظهار داشت: دولت آمادگی دارد مجوزهای لازم را برای سرمایه‌گذاران در این راستا در مدت کوتاهی به انجام برساند.
رئیس جمهور با اشاره به استعدادهای خوب کشاورزی در استان سمنان، گفت: دولت حمایت‌های لازم برای مدرن کردن سیستم آبیاری و توسعه کشت گلخانه‌ای را انجام می‌دهد و در این راستا صدها پروژه و طرح کوچک و بزرگ در جریان این سفر افتتاح خواهد شد.
گفتنی است بر اساس گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو ، رضا اردکانیان ، وزیر نیرو نیز صبح روز سه‌شنبه به‌همراه هیئت دولت وارد شاهرود شد.
آغاز  عملیات اجرایی بخش بخار سیکل ترکیبی نیروگاه شهید بسطامی شاهرود و شهید باکری سمنان ، حضور در جلسه شورای اداری شهرستان شاهرود و بهره‌برداری از پروژه‌های تامین آب شرب روستای ابر ، از برنامه‌های سفر وزیر نیرو و هیئت دولت به استان سمنان است.
 

  • خبرنگار: حمید ثریانی/ دبیر خبر
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر