بخش اخبار بين الملل وزارت نيرو
1397/09/06 07:30:52
وزیر نیرو چهارشنبه راهی کشور روسیه می‎شود
وزیر نیرو روز چهارشنبه، هفتم آذرماه طی دو سفری دو روزه به منظور دیدار با مقامات دولتی روسیه و هماهنگی برای برگزاری پانزدهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی دو جانبه در تهران راهی این کشور خواهد شد.
داوود میرزاخانی، دستيار وزير نیرو در امور كميسيون دائمي همكاري‌هاي تجاري و اقتصادي جمهوري اسلامي ايران و فدراسيون روسيه در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)، با اشاره به اینکه وزیر نیرو هفتم و هشتم آذرماه به عنوان مسئول کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی و تجاری ایران و فدراسیون روسیه راهی این کشور خواهد شد، عنوان کرد: در این سفر برنامه‌ریزی لازم از سوی دو طرف برای برگزاری پانزدهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی دو جانبه در تهران انجام خواهد شد.
وی با تاکید بر اینکه اردکانیان در این سفر دیداری‌های متعددی با مسئولان کشور روسیه خواهد داشت، ادامه داد: براساس برنامه‌ریزی صورت گرفته وزیر نیرو در سفر دو روزه خود به این کشور نشست‌های با الکساندر نواک، وزیر انرژی روسیه، سرگی چباتاریف، وزیر امور قفقاز شمالی روسیه، تیگران سارکسیان، رئیس اتحادیه اقتصادی اوراسیا و... خواهد داشت.
میرزاخانی با اشاره به اینکه وزیر نیرو در راس هیاتی 10 نفره به کشور روسیه سفر خواهد کرد، افزود: مسئولیت کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی و تجاری ایران و فدراسیون روسیه به پیشنهاد وزیر امور خارجه و تصویب هیئت وزیران به وزارت نیرو محول شده است بدین منظور این نخستین سفر وزیر نیرو به روسیه پس از واگذاری مسئولیت کمیسیون یاد شده خواهد بود.


  • خبرنگار: رسول صادقی/ دبیر خبر
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر