بخش آب
1397/09/14 10:06:56
تعمیر اساسی قطعات توربین در نیروگاه برق‌آبی امیرکبیر
مدیر امور بهره برداری و نگهداری سد و نیروگاه امیرکبیر گفت: پس از 50سال در نیروگاه برقآبی امیرکبیر عملیات لیفت روتور واحد شماره یک این نیروگاه به منظور انجام تعمیرات اساسی انجام شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "مهدی فتوکیان" با اعلام مطلب فوق اظهار داشت: عملیات اورهال  و تعمیرات اساسی واحد شماره یک  نیروگاه برقابی سد امیرکبیر  پس از 50 سال با کارکرد  119 هزار و 390 ساعت از 21 مهر 97 و پس از مطالعه نقشه های موجود و تعیین کیفی و ابعادی  قطعات موجود در انبارها آغاز شد.
وی افزود: پس از تست جرثقیل نیروگاهی مربوطه با حضور معاونین،کارشناسان شرکت آب منطقه ای تهران و مدیران شرکت پیمانکار عملیات لیفت روتور و نصب درجایگاه تعمیراتی واحد شماره یک نیروگاه با موفقیت انجام شد.
فتوکیان با بیان اینکه نیروگاه برق‌آبی امیرکبیر کرج دارای ۲ واحد نیروگاهی ۴۵ مگاواتی است، افزود: با برنامه‌ریزی و هماهنگی‌های انجام شده شرکت پیمانکار با آب منطقه‌ای تهران واحد شماره یک نیروگاه سد امیرکبیر کرج پس از تعمیرات سالانه واحد شماره ۲ این نیروگاه، وارد یک پروسه ۱۴۰ روزه تعمیراتی شد.
مدیر امور بهره برداری و نگهداری سد و نیروگاه امیرکبیر در پایان با اشاره به اینکه  واحد یک نیروگاه امیرکبیر پس از حدود نیم قرن بهره‌برداری دمونتاژ می‌شود، تصریح کرد: تمامی مراحل تعمیراتی مطابق با دستورالعمل‌های سازنده و استاندارد نیروگاه‌های برق آبی دنیا به پشتوانه تجارب تعمیرات اساسی بیش از ۱۵ واحد نیروگاهی در کشور توسط کارشناسان توانمند و متخصص شرکت آب منطقه ای تهران و شرکت نصب، تعمیر و نگهداری نیروگاه‌های برق آبی خوزستان به عنوان پیمانکار  انجام می شود.
 

  • خبرنگار: نرگس شیخ الاسلام
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر