بخش آب و فاضلاب
1397/09/17 09:28:00
از ابتدای امسال انجام شد؛
اجرای ۴۲ کیلومتر شبکه فاضلاب در دو منطقه تهران
مدیر اجرایی شرکت فاضلاب تهران از اجرای ۴۲ کیلومتر شبکه فاضلاب در مناطق ۲۱ و ۲۲ شهرداری تهران خبر داد.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت‌نیرو (پاون)، "احمد احمدنیان" با بیان اینکه اجرای شبکه در منطقه ۲۱ شهرداری تهران از ابتدای امسال آغاز شده است،‌ گفت: تاکنون ۲۲ کیلومتر شبکه با اقطار 250، ۳۰۰ و ۴۰۰ میلی‌متر اجرا شده است.
وی افزود: در منطقه ۲۲ نیز تاکنون ۲۰ کیلومتر شبکه فاضلاب اجرا شده که نسبت به برنامه سالانه تقریباً ۵۰ درصد از برنامه کاری، اجرا شده است.
به گفته احمدنیان با توجه به عملیاتی‌نشدن موافقت‌نامه شرکت فاضلاب با شهرداری برای اجرای شبکه و احداث چهار تصفیه‌خانه فاضلاب در منطقه 2 این شرکت اجرای شبکه فاضلاب را در این دو منطقه آغاز کرده است.
مدیر اجرایی شرکت فاضلاب تهران تصریح کرد: در حال حاضر اجرای خطوط اصلی، نیمه‌اصلی و حتی برخی از شبکه‌های فرعی مناطق ۲۱ و ۲۲ به طور کامل تا تعیین تکلیف این تصفیه‌خانه متوقف است و فقط آن دسته از خطوط فرعی و نیمه‌اصلی اجرا می‌شود که بازنگری طرح و تثبیت تصفیه‌خانه‌ها روی عمق، قطر و مسیر آنها تاثیری نخواهد داشت.
گفتنی است بر اساس طرح فاضلاب تهران حدود ۲۵۰ کیلومتر شبکه فاضلاب برای منطقه ۲۱ و ۲۵۲ کیلومتر شبکه برای منطقه ۲۲ شامل اقطار ۲۵۰ تا ۱۲۰۰ میلی‌متر طراحی شده است.
  • خبرنگار: رویا مرادی زاده
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر