بخش هدفمندي يارانه ها
1397/09/17 16:09:19
مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان:
نصب پست‌های سیار در نقاط نیازمند استان خوزستان/ تجهیزات از اسفندماه نصب و راه‌اندازی خواهند شد
مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان گفت: تعداد 9 دستگاه پست برق موبیل(سیار) به ظرفیت 270 مگاولت آمپر برای توسعه شبکه در نقاط مورد نیاز استان خریداری شده و از اسفندماه نصب و راه‌اندازی می‌شوند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو(پاون)، محمود دشت‌بزرگ با بیان این مطلب افزود: طی یک قرارداد که با شرکتی داخلی منعقد شده تعداد 9 دستگاه پست موبیل 132/33 کیلوولت به ارزش سرمایه گذاری 130 میلیارد ریال خریداری شده که سه دستگاه از این پست‌ها اسفندماه سال جاری و مابقی به مرور وارد استان می‌شوند.
وی افزود: پست های موبیل زمانی استفاده می شود که نیاز به ظرفیت سازی در شبکه وجود دارد اما امکان به کارگیری پست های دائم وجود ندارد.
مدیرعامل شرکت برق منطقه ای خوزستان ادامه داد: راه اندازی پست های دائم دو تا سه سال زمان نیاز دارد اما پست های موبیل حداکثر ظرف دو تا سه ماه نصب و راه اندازی می شوند و این امکان را در اختیار ما قرار می دهند تا در مناطقی که رشد مصرف بالا می رود و نیاز به ظرفیت سازی جدید است مورد استفاده قرار گیرند.
دشت بزرگ تامین برق مطمئن و پایدار را رسالت شرکت برق منطقه ای خوزستان خواند و افزود: این پست های سیار که تمامی تجهیزات بر روی آن نصب است از قابلیت حمل و جابجایی بر روی یک یا چند تریلی برخوردار بوده و می توانند نیاز شبکه را در نقاطی از استان که در تابستان رشد مصرف بالا می رود برطرف کرده و از خاموشی ناخواسته تا زمان بهره برداری از پست های دائم جلوگیری کنند.

  • خبرنگار: حسن دهقاني
  • منتشر کننده: رسول صادقی/ دبیر خبر