بخش آب
1397/10/09 11:06:00
با حضور ابتکار و اردکانیان؛
تفاهم‌نامه همکاری بین وزارت نیرو و معاونت امور زنان رياست جمهوري امضا شد
تفاهم‌نامه همكاري بین وزارت نیرو و معاونت امور زنان رياست جمهوري با محوریت اصلاح الگوی مصرف آب و انرژی به امضا رسید.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، این تفاهم­‌نامه همكاري مشترك پیش از ظهر امروز (یکشنبه) توسط معصومه ابتکار، معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده و رضا اردکانیان، وزیر نیرو در سالن اجتماعات وزارت نیرو به امضا رسید.
تفاهم‌نامه مذکور به‌منظور برنامه‌­ريزي، ‌سازماندهي و پيشبرد اهداف در زمينه توانمندسازي زنان با رويكرد بهره­‌گيري از ظرفيت­‌هاي موجود در جهت هم­‌افزايي فعاليت­‌هاي فرهنگي،‌ آموزشي و تحقيقاتي در حوزه مديريت مصرف بهینه آب، برق و انرژي صورت گرفته است.
دستیابی به اهداف سند چشم­‌انداز در افق 1404، قانون اصلاح الگوی مصرف انرژی، سياست­‌هاي كلي اقتصاد مقاومتي، ارتقاي شاخص‌­هاي مرتبط با بانوان و خانواده در كشور به استناد ماده 101 قانون برنامه ششم توسعه و تغيير سبك زندگي و اصلاح الگوي مصرف در خانواده با تكيه بر مصوبات كارگروه سبك زندگي و خانواده از جمله محورهای این تفاهم‌نامه مشترک به‌شمار می‌آید.
ارتقای‌ نقش بانوان در مديريت و پايدارسازي منابع حياتي آب و انرژي، ارتقای آگاهي و دانش بانوان در حوزه مديريت منابع آب و انرژي و ترویج فرهنگ استفاده بهينه از منابع آب و برق و نهادینه‌­سازی آن در میان خانواده­‌ها، موضوعات این تفاهم‌نامه را شکل می‌دهد.
بهره­‌مندي از ظرفيت­‌ها، امكانات و تجارب طرفين به‌ویژه ظرفیت­‌های استانی، بهره­‌گيري از ظرفيت­‌ها،‌ تجارب،‌ منابع و امكانات بخش‌­هاي دولتی، غیردولتی، دانشگاهي و سازمان­‌هاي مردم‌­نهاد به منظور ارتقای دانش و آگاهي بانوان در راستاي پايدارسازي منابع حياتي آب و انرژي، طراحي و تدوين طرح‌­ها و برنامه­‌هاي آموزشي و ترويجي مشترك در راستاي ارتقای دانش و آگاهي و فرهنگ­‌سازي بين بانوان و خانواده­‌ها در مصرف بهينه آب، برق و انرژي، تبادل آمار و اطلاعات مستند، ارزیابی اثربخشی برنامه‌های اجرایی و تهيه گزارش عملكرد مشترك سالانه در راستاي اجرايي­‌سازي، از محورهاي همكاري مشترك ذکر شده در این تفاهم­‌نامه است.
همکاری‌های مشترک وزارت نیرو با معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده در قالب این تفاهم‌نامه از امروز آغاز و تا پایان دولت دوازدهم ادامه خواهد داشت.
  • خبرنگار: حمید ثریانی/ دبیر خبر
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر